Izabela Cywińska, Dziewczyna z Kamienia, Agora, Warszawa 2015.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 października 2015

Dziewczyna z Kamienia to autobiografia wybitnej reżyserki, porywająca opowieść o miłości, sztuce, zdradzie i poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. Książka przynosi m.in. unikalny obraz życia ziemiaństwa w powojennej Polsce oraz wnikliwą i barwną opowieść o przemianach społecznych, politycznych i kulturalnych w kolejnych dziesięcioleciach PRL i III RP.
Izabella Cywińska stwierdza: „Postanowiłam, że opiszę WSZYSTKO. Dobre i złe rzeczy, te powszechnie znane i te dotąd ukryte […]. Wszystko co pamiętam, co przeżyłam, co zrobiłam […] Wszystko, czego się wstydzę i z czego jestem dumna”.
Tymczasem Danuta Stenka o książce Cywińskiej wypowiada się w następujący sposób: „Wstawiłam stopę do strumyka, a po chwili okazuje się, że płynę z  prądem rzeki, z nurtem opowieści - w której wielkie wydarzenia przeplatają się ze zwykłym życiem, tragiczne sytuacje zderzają z komicznymi - przez epoki, pokolenia, ustroje, teatry, mijam po drodze sytuacje, o których słyszałam, spotykam ludzi, których znam […]. Zanurzyłam się w tej historii, płynę nieprzerwanie, z ciekawością, do ostatniej kropki”.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-13
Data publikacji:2015-10-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1928