Zapraszamy na spotkanie autorskie z Borysem Płonką promujące jego książkę „Węgrzy. Stosunki demograficzno-etniczne na przestrzeni dziejów”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 grudnia 2021

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Borysem Płonką promujące jego książkę „Węgrzy. Stosunki demograficzno-etniczne na przestrzeni dziejów”. Spotkanie odbędzie się 3 grudnia br. o godz. 17.30 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8.

Książka „Węgrzy. Stosunki demograficzno-etniczne na przestrzeni dziejów” to obszerne, niemal 500-stronicowe kompendium wiedzy na temat demografii historycznej obszaru Europy Środkowo-Wschodniej zamieszkałego przez Węgrów, będące efektem wieloletnich badań autora. Zawiera m.in. informacje dotyczące formowania się plemion węgierskich w Kotlinie Karpackiej, migracji ludności węgierskiej czy perspektyw demograficznych państwa węgierskiego, jak również analizę procesów społeczno-gospodarczych. Publikację wzbogacają liczne mapy, tabele i wykresy.

Książkę będzie można nabyć w czasie spotkania w cenie 45 zł.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zapraszamy na spotkanie autorskie z Borysem Płonką promujące jego książkę „Węgrzy. Stosunki demograficzno-etniczne na przestrzeni dziejów”

    Zapraszamy na spotkanie autorskie z Borysem Płonką promujące jego książkę „Węgrzy. Stosunki demograficzno-etniczne na przestrzeni dziejów”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-12-01
Data publikacji:2021-12-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:294