Stefan Darda, Nowy dom na wyrębach, Wydawnictwo Videograf, Chorzów 2017.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 października 2017

Tytuł Nowy dom na wyrębach celowo nawiązuje do innej książki Stefana Dardy, czyli do cieszącej się ogromną popularnością powieści grozy Dom na wyrębach, osadzonej w realiach lat 90. ubiegłego wieku.

Teraz autor przyznaje: „W roku tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym szóstym świat wyglądał zupełnie inaczej. […] Ponieważ jednak czas goni do przodu jak oszalały, wszystkie te zmiany z perspektywy dnia dzisiejszego jakby się rozmywają. Dobrze jest czasem spojrzeć na to wszystko chłodnym okiem. Mnie taką możliwość dał powrót do Wyrębów. Dzięki tej wycieczce sporo dowiedziałem się o sobie i o tym, co w życiu ważne. […] Nigdy nie porywałbym się na napisanie Nowego domu na wyrębach, gdyby nie przekonanie, że ponowne spotkanie z Hubertem Kosmalą będzie przynajmniej po części tak satysfakcjonujące dla Czytelników, jak poznanie Marka Leśniewskiego” (fragment książki Nowy dom na wyrębach).

Zatem po raz kolejny pisarz zaprasza Czytelników do pamiętnego roku 1996… I ma dla nich kilka dobrych rad: „Zabierzcie ze sobą na tę wycieczkę dużo świec, odłóżcie na chwilę smartfony i tablety” (fragment książki Nowy dom na wyrębach).

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-27
Data publikacji:2017-10-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1417