Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Dyplom dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej od Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu

11 kwietnia 2018

Z przyjemnością informujemy, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dyplom od Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu z okazji jubileuszu 20-lecia tej organizacji z podziękowaniem za dotychczasową współpracę.

PTB we Wrocławiu zajmuje się popularyzacją zagadnień związanych z biblioterapią, czyli dziedziną wykorzystującą terapeutyczne wartości literatury. Jednym z obszarów działalności Towarzystwa jest organizacja kursów, m.in. dla bibliotekarzy, pedagogów czy psychologów, mających na celu wyposażenie uczestników w podstawową wiedzę merytoryczną i umiejętności metodyczne z zakresu biblioterapii.

W latach 2014–2017 tego typu warsztaty odbywały się w PBP, a uczestniczyli w nich bibliotekarze PBP oraz 10 gminnych bibliotek publicznych w powiecie przemyskim. W rezultacie w placówkach tych wzbogacono ofertę zajęć dla różnych grup wiekowych o zajęcia z elementami biblioterapii.

PBP i PTB łączy również współpraca wydawnicza. W 2017 r. w drugim numerze „Biblioterapeuty. Biuletynu Informacyjnego Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego” ukazał się artykuł Moniki Maziarz, pracownicy PBP, pt. Co stoi na przeszkodzie? Scenariusz warsztatów biblioterapeutycznych wzmacniających wiarę uczestników we własne możliwości i motywujących ich do osiągania wyznaczonych przez siebie celów. Z kolei w wydawanym przez PBP czasopiśmie „Przemyski Przegląd Kulturalny” (2017, nr 38–39) opublikowany został artykuł dr Wandy Matras-Mastalerz, obecnej prezes Zarządu PTB we Wrocławiu, pt. Biblioterapia ekspresyjna i możliwości jej wykorzystania w pracy bibliotekarza.

Mamy nadzieję, że współpraca między naszymi placówkami będzie kontynuowana i równie owocna. Tymczasem wszystkim Członkom Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów w upowszechnianiu zagadnień związanych z leczniczym i terapeutycznym oddziaływaniem literatury.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-04-11
Data publikacji:2018-04-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:433