Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Aktualności

Artykuły

Warszaty online z zakresu kompetencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży

16 kwietnia 2021
Powiększ zdjęcie

Przemyska Biblioteka Publiczna od stycznia 2021 r. bierze udział w projekcie realizowanym przez Fundację VCC „Cyfrowe GOK-i w podregionie przemyskim”. W jego ramach pozyskała pięć laptopów z oprogramowaniem niezbędnym do realizacji zajęć w formie online. Projekt obejmował również warsztaty kompetencji cyfrowych dla pracownika biblioteki w wymiarze 60 godzin lekcyjnych.

Czytaj więcej o: Warszaty online z zakresu kompetencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży

Adres – „Cześć i hołd Elizie Orzeszkowej” – z Przemyśla. Nieznany dokument z 1906 roku w Dziale Orzeszkowiana Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego

15 kwietnia 2021
Powiększ zdjęcie

Serdecznie polecamy Państwa uwadze opracowanie autorstwa mgra Andrzeja Koperskiego, zawierające syntetyczne biogramy osób, które złożyły podpis na kartach „adresu pamiątkowego”, przygotowanego w 1906 r. ku czci pisarki Elizy Orzeszkowej przez przemyski komitet obchodów 40-lecia jej działalności literackiej. Karty adresowe z Przemyśla znajdują się dziś w Dziale „Orzeszkowiana” Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego.

Czytaj więcej o: Adres – „Cześć i hołd Elizie Orzeszkowej” – z Przemyśla. Nieznany dokument z 1906 roku w Dziale Orzeszkowiana Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego

Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację III Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

15 kwietnia 2021
Powiększ zdjęcie

Bardzo miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 29 400,00 zł w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na realizację zadania pn. „III Festiwal Książki „Między pokoleniami”.

Czytaj więcej o: Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację III Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Godziny pracy filii bibliotecznych

14 kwietnia 2021
Powiększ zdjęcie

W związku ze zmianą zasad funkcjonowania filii Przemyskiej Biblioteki Publicznej uprzejmie informujemy, że pracują one w następujących godzinach:

Czytaj więcej o: Godziny pracy filii bibliotecznych

Zapraszamy dzieci do udziału w VII Turnieju wiedzy o baśniach - ANDERSENADA

13 kwietnia 2021
Powiększ zdjęcie Zapraszamy%20dzieci%20do%20udziału%20w%20VII%20Turnieju%20wiedzy%20o%20baśniach%20-%20ANDERSENADA

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat, uczące się w szkołach podstawowych miasta i powiatu przemyskiego, do udziału w VII Turnieju wiedzy o baśniach - ANDERSENADA.
Konkurs trwa do 5 maja 2021 roku.

Czytaj więcej o: Zapraszamy dzieci do udziału w VII Turnieju wiedzy o baśniach - ANDERSENADA

„Nie pamiętam tytułu, ale okładka była niebieska” – kolorowe książki w zbiorach PBP

1 kwietnia 2021
Powiększ zdjęcie „Nie%20pamiętam%20tytułu,%20ale%20okładka%20była%20niebieska%20–%20niebieskie%20książki%20w%20zbiorach%20Wypożyczalni%20Głównej%20

„Nie pamiętam tytułu, ale okładka była niebieska” – ileż to razy my, bibliotekarki i bibliotekarze, słyszeliśmy to zdanie z ust naszych czytelników. Oczywiście w zdaniu tym zmieniają się nazwy kolorów, niemniej za każdym razem brzmi ono dla nas, po drugiej stronie bibliotecznej lady, niczym misternie skonstruowana łamigłówka rodem ze skandynawskiego kryminału.

Czytaj więcej o: „Nie pamiętam tytułu, ale okładka była niebieska” – kolorowe książki w zbiorach PBP

Podsumowanie III Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Urszuli Kozłowskiej „Tęczowe rymy”

26 marca 2021
Powiększ zdjęcie Laureaci%20III%20Konkursu%20Recytatorskiego%20dla%20Dzieci%20im.%20Urszuli%20Kozłowskiej%20„Tęczowe%20rymy”

Uprzejmie informujemy, że został rozstrzygnięty III Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Urszuli Kozłowskiej „Tęczowe rymy”, zorganizowany przez Przemyską Bibliotekę Publiczną im. Ignacego Krasickiego oraz przemyski Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Czytaj więcej o: Podsumowanie III Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Urszuli Kozłowskiej „Tęczowe rymy”