Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dyskusja o książce Christophera Edge "Wiele światów Albiego Brighta"

26 maja 2018
Przejdź do - Dyskusja o książce Christophera Edge "Wiele światów Albiego Brighta"

Są książki, które wywierają na nas duże wrażenie i jeszcze długo po lekturze myślimy o sytuacjach, w których znaleźli się bohaterowie. Taką pozycją jest "Wiele światów Albiego Brighta" autorstwa Christophera Edge, o której dyskutował młodzieżowy DKK – 28 kwietnia 2018 r.

Czytaj więcej o: Dyskusja o książce Christophera Edge "Wiele światów Albiego Brighta"

Dyskusja o poezji

29 grudnia 2017
Przejdź do - Dyskusja o poezji

Na kolejnym spotkaniu DKK, które odbyło się 16 grudnia 2017 r. młodzież dyskutowała o poezji. Każda z uczestniczek przynosła ulubiony tomik poezji i mogła przeczytać swój ulubiony utwór poetycki.
Poezja to sztuka poznawania drugiego człowieka, jego spraw, to również zaproszenie do rozmowy - takie wnioski zostały wysunięte podczas spotkania. Wiersze to posty dla wymagających, którzy poszukują ukojenia, wyciszenia i refleksji, dla tych co chcą uciec od zgiełku, gwaru i zamieszania codzienności. Możemy zacytować fragment filmu "Stowarzyszenie umarłych poetów" (reż. Peter Weir) "Poezję czytam, by szukać wiedzy o sobie! Odpowiedzi na pytanie: kim jestem. Każdy z nas odczytuje poezje na nowo. Czytanie i tworzenie poezji wynika z tęsknoty".

Członkini Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu literackiego

8 grudnia 2017
Przejdź do - Członkini Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu literackiego

Bardzo miło nam poinformować, że Emilia Nazar, członkini Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży działającego przy PBP, zajęła II miejsce w konkursie literackim "Trzy strony", organizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska i Instytut Książki dla dzieci i młodzieży z całej Polski uczestniczących w Dyskusyjnych Klubach Książki. Gala wręczenia nagród odbyła się 4 grudnia br. w Instytucie Książki w Krakowie.

Czytaj więcej o: Członkini Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu literackiego

Jostein Gaarder - DZIEWCZYNA Z POMARAŃCZAMI

29 grudnia 2017
Przejdź do - Jostein Gaarder - DZIEWCZYNA Z POMARAŃCZAMI

18 listopada 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla młodzieży, podczas którego dyskutowano o powieści norweskiego pisarza Josteina Gaardera - „Dziewczyna z pomarańczami”. Uczestniczki spotkania napisały swoje opinie o lekturze na kartonikach, które po sklejeniu stworzyły recenzję książki.

Czytaj więcej o: Jostein Gaarder - DZIEWCZYNA Z POMARAŃCZAMI

Katarzyna Ryrych - O STEPHENIE HAWKINGU, CZARNEJ DZIURZE I MYSZACH PODŁOGOWYCH

11 października 2017
Przejdź do - Katarzyna Ryrych - O STEPHENIE HAWKINGU, CZARNEJ DZIURZE I MYSZACH PODŁOGOWYCH

30 września br. w Mediatece przemyskiej biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży, podczas którego młodzi czytelnicy rozmawiali o interesującej książce Katarzyny Ryrych pt. „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podłogowych”. Książka zdobyła pierwszą nagrodę w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom".

Czytaj więcej o: Katarzyna Ryrych - O STEPHENIE HAWKINGU, CZARNEJ DZIURZE I MYSZACH PODŁOGOWYCH

Beata Ostrowicka - MISIA RZĄDZI

11 lipca 2017
Przejdź do - Beata Ostrowicka - MISIA RZĄDZI

3 czerwca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Przedmiotem dyskusji była obyczajowa powieść Beaty Ostrowickiej pt. „Misia rządzi”, bohaterką której jest czternastolatka, przekonana o swoich zdolnościach w „rozgryzaniu” i manipulowaniu ludźmi.

 

Czytaj więcej o: Beata Ostrowicka - MISIA RZĄDZI

Dorota Terakowska – TAM GDZIE SPADAJĄ ANIOŁY

25 kwietnia 2017
Przejdź do - Dorota Terakowska – TAM GDZIE SPADAJĄ ANIOŁY

7 kwietnia w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży, podczas którego dyskutowano o książce Doroty Terakowskiej pt. „Tam gdzie spadają Anioły”. Młodzież metodą okienka informacyjnego tworzyła twórczą recenzję przeczytanej książki.

Czytaj więcej o: Dorota Terakowska – TAM GDZIE SPADAJĄ ANIOŁY

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-03
Data publikacji:2017-02-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2576