Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Prelekcje

Prelekcje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Prelekcja dr. Lucjana Faca pt. „Od Kostiuchnówki do Rarańczy. 1916–1918”

18 maja 2018
Przejdź do - Prelekcja dr. Lucjana Faca pt. „Od Kostiuchnówki do Rarańczy. 1916–1918”

24 kwietnia 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej dr Lucjan Fac wygłosił prelekcję pt. „Od Kostiuchnówki do Rarańczy. 1916–1918”.

Czytaj więcej o: Prelekcja dr. Lucjana Faca pt. „Od Kostiuchnówki do Rarańczy. 1916–1918”

Prelekcja dr Anny Marii Wajdy pt. „Również stworzone na Jego obraz i podobieństwo. Biblia o roli kobiet w społeczeństwie i Kościele”

26 marca 2018
Monika Maziarz
Przejdź do - Prelekcja dr Anny Marii Wajdy pt. „Również stworzone na Jego obraz i podobieństwo. Biblia o roli kobiet w społeczeństwie i Kościele”

15 marca 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja dr Anny Marii Wajdy z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie pt. „Również stworzone na Jego obraz i podobieństwo. Biblia o roli kobiet w społeczeństwie i Kościele”. Była to już czwarta w ciągu ostatnich dwóch miesięcy prelekcja w bibliotece, w tym trzecia o kobietach. W ten sposób instytucja włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przyznania Polkom praw wyborczych.

Czytaj więcej o: Prelekcja dr Anny Marii Wajdy pt. „Również stworzone na Jego obraz i podobieństwo. Biblia o roli kobiet w społeczeństwie i Kościele”

Prelekcja Łukasza Chrobaka pt. „Polsko-czeska Alzacja i Lotaryngia. Konflikt na Śląsku Cieszyńskim w latach 1918–1920”

23 marca 2018
Przejdź do - Prelekcja Łukasza Chrobaka pt. „Polsko-czeska Alzacja i Lotaryngia. Konflikt na Śląsku Cieszyńskim w latach 1918–1920”

9 marca 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja Łukasza Chrobaka pt. „Polsko-czeska Alzacja i Lotaryngia. Konflikt na Śląsku Cieszyńskim w latach 1918–1920”. Była to trzecia w tym roku prelekcja o tematyce historycznej w bibliotece, wpisująca się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej o: Prelekcja Łukasza Chrobaka pt. „Polsko-czeska Alzacja i Lotaryngia. Konflikt na Śląsku Cieszyńskim w latach 1918–1920”

Prelekcja dr. hab. Tomasza Pudłockiego z UJ pt. „Nie tylko męska rzecz… Polki z Galicji Wschodniej wobec kwestii odzyskania niepodległości w latach 1914–1918"

20 marca 2018
Monika Maziarz
Przejdź do - Prelekcja dr. hab. Tomasza Pudłockiego z UJ pt. „Nie tylko męska rzecz… Polki z Galicji Wschodniej wobec kwestii odzyskania niepodległości w latach 1914–1918"

27 lutego 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej dr hab. Tomasz Pudłocki z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego wygłosił prelekcję pt. „Nie tylko męska rzecz… Polki z Galicji Wschodniej wobec kwestii odzyskania niepodległości w latach 1914–1918”. Była to jedna z propozycji biblioteki upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przyznania Polkom praw wyborczych.

Czytaj więcej o: Prelekcja dr. hab. Tomasza Pudłockiego z UJ pt. „Nie tylko męska rzecz… Polki z Galicji Wschodniej wobec kwestii odzyskania niepodległości w latach 1914–1918"

Prelekcja dr Anny Pekaniec z UJ pt. „Kobiety z czasów I wojny światowej. Przemyśl–Lwów”

23 lutego 2018
Monika Maziarz
Przejdź do - Prelekcja dr Anny Pekaniec z UJ pt. „Kobiety z czasów I wojny światowej. Przemyśl–Lwów”

„Kobiety z czasów I wojny światowej. Przemyśl–Lwów” – to tytuł prelekcji, którą 8 lutego 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej wygłosiła dr Anna Pekaniec z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Czytaj więcej o: Prelekcja dr Anny Pekaniec z UJ pt. „Kobiety z czasów I wojny światowej. Przemyśl–Lwów”

Prelekcja „Między lądem a morzem. Życie i twórczość Josepha Conrada"

11 grudnia 2017
Przejdź do - Prelekcja „Między lądem a morzem. Życie i twórczość Josepha Conrada"

„Między lądem a morzem. Życie i twórczość Josepha Conrada” – pod takim tytułem 7 grudnia br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja o jednym z najwybitniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku.

Radosław Panek, doktorant Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Zakład Studiów Conradoznawczych), przypomniał licznie zgromadzonej publiczności podstawowe fakty z biografii autora „Jądra ciemności” i przybliżył te mniej znane. Opowiedział o Conradzie emigrancie, marynarzu i pisarzu oraz o jego wpływie na kulturę europejską, także tę popularną.

Przypomnijmy, że w bieżącym roku, ogłoszonym Rokiem Conrada, obchodzimy 160 rocznicę urodzin tego wyjątkowego w kulturze europejskiej pisarza, który choć tworzył po angielsku, nigdy nie zapomniał o swoim polskim pochodzeniu.

Prelekcja Anny Renner pt. „Piłsudski i Lwów"

24 listopada 2017
Przejdź do - Prelekcja Anny Renner pt. „Piłsudski i Lwów"

22 listopada br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja Anny Renner poświęcona Józefowi Piłsudskiemu i jego związkom ze Lwowem.

Czytaj więcej o: Prelekcja Anny Renner pt. „Piłsudski i Lwów"

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-29
Data publikacji:2018-03-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:208