Lekcje biblioteczne, wycieczki po bibliotece

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Opowieść o „Gruffalo” – zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatrzyku stolikowego

16 listopada 2019
Przejdź do - Opowieść o „Gruffalo” – zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatrzyku stolikowego

8 listopada br. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży PBP dzieci z Niepublicznego Przedszkola Edukacyjnego „Kraina Odkrywców” w Przemyślu uczestniczyły w zajęciach poświęconych opowieści o „Gruffalo” autorstwa Julii Donaldson, na język polski przetłumaczonej przez Michała Rusinka.

Czytaj więcej o: Opowieść o „Gruffalo” – zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatrzyku stolikowego

Narodowe Czytanie na bis

14 listopada 2019
Przejdź do - Narodowe Czytanie na bis

W nawiązaniu do tegorocznego Narodowego Czytania uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowie postanowili wysłuchać tekstów nowel w różnych ciekawych lokalizacjach. Jednym z tych miejsc stała się Przemyska Biblioteka Publiczna, gdzie 12 listopada 2019 r. w obecności młodzieży wybrzmiała nowela „Dym” Marii Konopnickiej, przeczytana przez Alicję Kunert z PBP.

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie na bis

„Magiczna skrzynko, otwórz się! Legenda o Smoku Wawelskim” – zajęcia edukacyjno-czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai

7 listopada 2019
Przejdź do - „Magiczna skrzynko, otwórz się! Legenda o Smoku Wawelskim” – zajęcia edukacyjno-czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai

4 listopada br. uczniowie klas III Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu uczestniczyli w zajęciach, podczas których poznali legendę o „Smoku Wawelskim”, prezentowaną w teatrzyku kamishibai. Karty narracyjne, zilustrowane przez Elżbietę Gaudasińską i tekst napisany przez Magdalenę Zarębską, podobały się uczestnkom, były również pretekstem do rozmowy na temat cechach gatunkowych legendy.

Czytaj więcej o: „Magiczna skrzynko, otwórz się! Legenda o Smoku Wawelskim” – zajęcia edukacyjno-czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai

Pokój QR zagadek – gra edukacyjna

7 listopada 2019
Przejdź do - Pokój QR zagadek – gra edukacyjna

5 listopada 2019 r. uczniowie klasy III Niepublicznej Szkoły Podstawowej Kamon w Przemyślu uczestniczyli w grze edukacyjnej pn. „Pokój QR zagadek”. Dzieci poznały program do generowania QR kodów, tworzyły własne kody i odczytywały przy pomocy skanerów.

Czytaj więcej o: Pokój QR zagadek – gra edukacyjna

Uczyli się, czym są emocje

6 listopada 2019
Przejdź do - Uczyli się, czym są emocje

18 października 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina" w Sierakoścach wzięły udział w zajęciach poświęconym emocjom.

Czytaj więcej o: Uczyli się, czym są emocje

Poznawali bibliotekę

5 listopada 2019
Przejdź do - Poznawali bibliotekę

18 i 22 października 2019 r. Filię nr 8 Przemyskiej Biblioteki Publicznej odwiedziły kolejne grupy dzieci z Przedszkola nr 12 w Przemyślu.

Czytaj więcej o: Poznawali bibliotekę

„Pogotowie literackie” – zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii

31 października 2019
Przejdź do - „Pogotowie literackie” – zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii

31 października 2019 r. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze pn. „Pogotowie literackie”, których celem jest promowanie czytelnictwa oraz prezentowanie wartościowych książek dla dzieci zgromadzonych w bibliotece. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Edukacyjnego „Kraina Odkrywców” w Przemyślu.

Czytaj więcej o: „Pogotowie literackie” – zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-29
Data publikacji:2018-03-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3709