Lekcje biblioteczne, wycieczki po bibliotece

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„Poznajemy tajemnice kosmosu” – zajęcia edukacyjne

22 marca 2019
Przejdź do - „Poznajemy tajemnice kosmosu” – zajęcia edukacyjne

Co to jest czarna dziura? Z czego składa się Układ Słoneczny? Czy istnieje tylko jeden księżyc? Te i inne pytania związane z kosmosem zaprzątały głowy uczniów z dwóch klas drugich Szkoły Podstawowej nr 11 w Przemyślu, którzy 7 marca 2019 r. uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

Czytaj więcej o: „Poznajemy tajemnice kosmosu” – zajęcia edukacyjne

„Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz dobra na wszystko

21 marca 2019
Monika Maziarz
Przejdź do - „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz dobra na wszystko

Małgorzata Musierowicz to jedna z tych pisarek, których twórczość w ogóle się nie starzeje. Jej powieściowy cykl dla młodzieży „Jeżycjada”, którym zadebiutowała w latach 70., fascynuje kolejne pokolenia młodych czytelników. Fascynuje tym bardziej, że autorka co jakiś czas dokłada do niego kolejną powieściową cegiełkę, za każdym razem racząc nas nową frapującą historią z życia rodziny Borejków.

Czytaj więcej o: „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz dobra na wszystko

„Superbohaterowie, czyli historia komiksu” – zajęcia edukacyjno-czytelnicze

20 marca 2019
Przejdź do - „Superbohaterowie, czyli historia komiksu” – zajęcia edukacyjno-czytelnicze

14 marca 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia edukacyjno-czytelnicze zatytułowane „Superbohaterowie, czyli historia komiksu”. Ich uczestnikami byli pierwszo- i drugoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 „Kamon” w Przemyślu.

Czytaj więcej o: „Superbohaterowie, czyli historia komiksu” – zajęcia edukacyjno-czytelnicze

Tropili książki w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

20 marca 2019
Przejdź do - Tropili książki w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

Jak wiele do zaoferowania ma Przemyska Biblioteka Publiczna, przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszatycach, Szkoły Podstawowej w Iskani oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, którzy odwiedzili ją 6, 12 i 14 marca 2019 r.

Czytaj więcej o: Tropili książki w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

„Sezamie, otwórz się! Legenda o Skarbniku Juliana Brudzewskiego" – zajęcia edukacyjno-czytelnicze z wykorzystaniem teatru obrazkowego kamishibai

19 marca 2019
Przejdź do - „Sezamie, otwórz się! Legenda o Skarbniku Juliana Brudzewskiego" – zajęcia edukacyjno-czytelnicze z wykorzystaniem teatru obrazkowego kamishibai

4 marca 2019 r. w Przedszkolu nr 3 w Przemyślu trzykrotnie odbyły się zajęcia edukacyjno-czytelnicze z cyklu „Sezamie, otwórz się!”, które poprowadził Piotr Prokopowicz z Filii nr 7 Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Udział w nich wzięły trzy grupy dzieci.

Czytaj więcej o: „Sezamie, otwórz się! Legenda o Skarbniku Juliana Brudzewskiego" – zajęcia edukacyjno-czytelnicze z wykorzystaniem teatru obrazkowego kamishibai

„Bajkowe poranki” – zajęcia czytelnicze

19 marca 2019
Przejdź do - „Bajkowe poranki” – zajęcia czytelnicze

12 marca 2019 r. w Przedszkolu nr 16 w Przemyślu odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze z cyklu „Bajkowe poranki”, prowadzone przez Magdalenę Kruk z Filii nr 2 Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj więcej o: „Bajkowe poranki” – zajęcia czytelnicze

„Bądź kumplem, nie dokuczaj” – warsztaty edukacyjno-wychowawcze

14 marca 2019
Przejdź do - „Bądź kumplem, nie dokuczaj” – warsztaty edukacyjno-wychowawcze

7 i 8 marca 2019 r. młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Przemyślu oraz uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Ostrowie wzięli udział w zajęciach pt. „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, zorganizowanych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Celem tych warsztatów było przybliżenie uczestnikom zjawiska dokuczania wśród rówieśników, kształtowanie postaw opartych na empatii, a także zaznajomienie młodych ludzi ze sposobami radzenia sobie z dokuczaniem.

Czytaj więcej o: „Bądź kumplem, nie dokuczaj” – warsztaty edukacyjno-wychowawcze

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-29
Data publikacji:2018-03-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1709