Bibliotekarze polecają książki o zwierzętach w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (część pierwsza)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 czerwca 2020

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który w tym roku przebiega pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”, chcielibyśmy zaprezentować Państwu nasze propozycje lektur do wspólnego, rodzinnego czytania. Od dziś do soboty każdego dnia będziemy polecać jedną książkę dla dzieci o tematyce zwierzęcej dostępną w Dziale dla Dzieci i Młodzieży Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

Opowiadania o zwierzętach, Wydawnictwo Literatura, Łódź 2014.

Opowiadania o zwierzętach to kolejny zbiór ciekawych opowiadań z serii Polscy pisarze dzieciom, wydany przez popularne Wydawnictwo Literatura. Książka jest polecana młodym czytelnikom w wieku 6–8 lat, chociaż tematycznie jest tak sympatyczna i pełna humoru, że sięgnąć mogą po nią nawet dziesięciolatki.

Kto nie lubi zwierząt? Z każdego opowiadania wyłania się inny zwierzęcy bohater. Znajdziemy tu kota, psa, konia, ale i szopa, chomika czy mysz, a nawet gęsi i gawrona. Losy każdego bohatera tworzą ciekawą, niekiedy śmieszną, ale również mądrą i pouczającą historię.

Autorami opowiadań są polscy pisarze, laureaci prestiżowych nagród literackich za twórczość dla dzieci: Liliana Bardijewska, Grażyna Bąkiewicz, Paweł Beręsewicz, Marcin Brykczyński, Ewa Chotomska, Barbara Ciwoniuk, Agnieszka Frączek, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Joanna Jagiełło, Kalina Jerzykowska, Barbara Kosmowska, Irena Landau, Olga Masiuk, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Beata Ostrowicka, Joanna Papuzińska, Renata Piątkowska, Barbara Stenka, Tomasz Trojanowski, Paweł Wakuła, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Wojciech Wróbel.

Książka godna uwagi. Krótkie historie z pewnością spodobają się zarówno początkującym czytelnikom, jak i przypadną do gustu rodzicom, którzy czytają dzieciom co najmniej 20 minut dziennie. Codziennie!

Książkę poleciła Katarzyna Bednarz-Soja z PBP.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-06-01
Data publikacji:2020-06-01
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:948