Nowe książki dostępne w Filii nr 7

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 października 2020

Gorąco polecamy Państwu nowo zakupione książki, które są dostępne w Filii nr 7 (ul. H. Wieniawskiego 28). Polecamy również odwiedzanie portalu „Szukam Książki” i przejrzenie listy książek wydanych w 2020 roku.

Piotr Milewski, „Planeta K.”, Świat Książki, Warszawa 2020.

W swojej najnowszej powieści, wybitny polski pisarz, dziennikarz i podróżnik ponownie przybliża nam tematykę Japonii. Zabawny, chociaż czasami także przejmujący opis pięciu lat pracy w japońskiej korporacji w której obcokrajowiec czuje się jakby na obcej planecie - Planecie K.

 Sylwia Winnik, „Dzieci z Pawiaka”, Znak, Kraków  2020.

Kolejny, najnowszy bestseller autorki „Dziewcząt z Auschwitz”. Piekło największego więzienia gestapowskiego w okupowanej Polsce widziane oczami dziecka. Autorka przedstawia nam nie publikowane dotąd opowieści, historie i zdjęcia bohaterów tamtych wydarzeń ocalając je od zapomnienia, tym bardziej że ich przykład uczy nas także, że mimo wszystko warto wierzyć w dobro i ludzi.

 Dorota Masłowska, „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu 2”, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2020.

Drugi tom głośnych tekstów laureatki Nagrody Literackiej Nike, publikowanych w latach 2018-2020. Swoiste dzienniki i eseje w których Masłowska rozkłada na czynniki pierwsze różnorakie zjawiska życia codziennego. Oryginalny, barwny, zabawny ale też czasami bolesny zapis współczesnych obyczajów.

 Jakub Małecki, „ Saturnin”, Wydawnictwo SQN, Kraków 2020.

Bodaj najbardziej osobista i intymna powieść Jakuba Małeckiego, w której powracają motywy znane z jego poprzednich powieści: „Dygotu”, „Śladów”, oraz „Rdzy”. Na kartach książki spotykamy i poznajemy różnych bohaterów: skrzywdzonych, doświadczonych przez los, noszących piętno przeszłości i historii, którą pragnie poznać i odkryć tytułowy bohater- Saturnin. To co odkrywa burzy cały jego dotychczasowy świat.

 Szczepan Twardoch, „Pokora”, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2020.

Porywająca opowieść o miłości, wojnie i rewolucji.  Z niebywale epickim rozmachem Twardoch opisuje Polaków,  Niemców, Śląsk, Berlin a także głębokie podziały społeczne i etniczne. Jest to także powieść o władzy, pożądaniu, uległości i cenie jaką ponosimy walcząc o godność. Dosadny ale także niezwykle poetycki styl Twardocha, pełen bogatych metafor i opisów oraz świetnie napisany opis wydarzeń z życia głównego bohatera sprawiają iż powieść czyta się niejako „jednym tchem”.

 Jo Nesbo, „Królestwo”, Publicat, Poznań 2020.

W swojej najnowszej powieści norweski mistrz kryminału dokonuje głębokiej dekonstrukcji obrazu rodziny i małomiasteczkowej społeczności. Intryga skupia się wokół dawnej zbrodni i skłania do zadania trudnych pytań i sprostania dylematom moralnym. Ile można wybaczyć swojemu bratu? Czy lojalność i braterska miłość przetrwa trudną próbę?

 Olga Rudnicka, „To nie jest mój mąż”, Prószyński S-ka, Warszawa 2020.

Kolejna porywająca od pierwszych stron komedia kryminalna, której główną bohaterką jest Matylda Dominiczak, bibliotekarka, która spełniwszy swoje marzenie staje się licencjonowanym detektywem. Świetny wątek kryminalny, nieoczekiwane zwroty akcji i napięcie rozluźnione przez watki humorystyczne sprawiają, że najnowszą powieść Olgi Rudnickiej czyta się po prostu jednym tchem.

 Guillaume Musso, „Sekretne życie pisarzy”, Albatros, Warszawa 2020.

Kolejny, najnowszy i zarazem najbardziej osobisty thriller gwiazdy współczesnej literatury francuskiej. Główny bohater, pisarz Nathan Fawles, mimo sławy i licznych sukcesów postanawia zakończyć karierę i przenosi się na pozbawioną turystów wyspę by żyć w ciszy i spokoju. Wszystko się zmienia gdy na wyspie pojawia się młoda dziennikarka Mathilde Monney, która pragnie poznać sekret pisarza. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy na plaży zostają znalezione zwłoki kobiety a policja zamyka wyspę. Nathan i Mathilde zmuszeni zostają do zmierzenia się z nagłą sytuacją. Rozpoczyna się gra w której namiętność mierzy się ze strachem a zakamuflowana prawda z wyrachowanym kłamstwem.

Małgorzata Musierowicz, „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę”, Egmont, Warszawa 2020.

Publikacja powstała we współpracy z córką autorki Emilią Kiereś. Bogato ilustrowana, pełna wątków biograficznych, anegdot, cytatów i uzupełnień cyklu, ogromna gratka dla wszystkich miłośników Borejków i Jeżycjady. Czytając książkę, już od pierwszych jej kart zagłębiamy się w świat autorki tak ściśle połączony z Jeżycjadą. Spacerujemy po ulicach Jeżyc, oglądamy fotografie kamienic które zamieszkiwali jej bohaterowie. Dowiadujemy się o zabawnych wydarzeniach w których uczestniczyła pisarka i jej rodzina. Niewątpliwa atrakcja dla fanów twórczości Małgorzaty Musierowicz i nie tylko.

 Ross Edgley, „Silniejszy każdego dnia. Jak trenować na czymkolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek”, Wydawnictwo SQN, Kraków 2020.

Doskonała publikacja obejmująca szeroki zakres tematów skierowana nie tylko do wielbicieli sportu i aktywności fizycznej. Pozycja bardzo przekrojowa ale i kompletna, pełna wskazówek i nowego spojrzenia w kwestiach treningu, diety i nie tylko.

 Marek Niedźwiecki, „Dyrdy marki”, Wielka Litera, Warszawa 2020.

Najnowsza książka Marka Niedźwieckiego o jego zawodowym życiu w radiowej Trójce i poza nią o muzyce, plotkach z Myśliwieckiej o radiu kiedyś i dziś. Na kartach swojej trzeciej książki jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych opowiada o swoich „osiągnieciach” sportowych, wpadkach, ulubionych daniach, napojach o tym jak osobiście poznał Madonnę,  jak uratował przyjęcie Lionela Richiego, czy jak zwędził papierosy żonie Davida Bowiego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Nowości Filia nr 7

    Nowości Filia nr 7

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-10-22
Data publikacji:2020-10-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1829