Nowe książki w Filii nr 5

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 listopada 2020

Gorąco polecamy Państwu nowo zakupione książki, które są dostępne w Filii nr 5 (ul. Ofiar Katynia 4). Polecamy również odwiedzanie portalu „Szukam Książki” i przejrzenie listy książek zakupionych i wydanych w 2020 roku.

Christian Unge, Przejdź przez wodę, krocz przez ogień, Wydawnictwo Wielka Litera, Warszawa 2020. 

Książka będąca debiutem powieściowym szwedzkiego autora rozpoczyna serię czarnej trylogii o Tekli Berg, która jest lekarzem w jednym ze szpitali. Bohaterka posiada niezwykłą pamięć fotograficzną, którą stara się zniwelować dużymi dawkami amfetaminy i tak zostaje wysłana na miejsce wybuchu pożaru. Policja podejrzewa atak terrorystyczny, a jeden z poparzonych pacjentów wydaje się dziwnie znajomy…

Gertrud Hellbrand, Satyricon, Wydawnictwo Marginesy, Warszawa 2020.

Tytułowy Satyricon to krąg osób, które spotykają się aby dyskutować o sztuce, filozofii, literaturze i erotyce. Wszystko to jest podlane dużą ilością alkoholu, narkotyków i eksperymentów z własną seksualnością. Główna bohaterka Olivia poznaje ekscentryczne rodzeństwo Renee i Rufusa i daje się wciągnąć w grę, która zaważy na dalszym jej życiu.       

Tanya Valko, Arabski książę, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, Warszawa 2020.

W kolejnym tomie sagi Tanya Valko zabiera czytelnika w fascynujący świat orientu Arabii Saudyjskiej. Poznajemy dalsze losy kobiet z rodu Salimich, Doroty oraz jej córek Marysi i Darii. Autorka w charakterystyczny sposób ukazuje jakże odmienną dla ludzi zachodu kulturę, obyczaje i realia świata arabskiego.

Agata Passent, Klauzula zdumienia, Wydawnictwo Wielka Litera, Warszawa 2020.

Zbiór felietonów Agaty Passent, których tematyką są sprawy rodzinne jak również polityczne i światowe, przedstawiają w błyskotliwy i interesujący sposób otaczającą nas rzeczywistość. Autorka bez żadnej poprawności czy to politycznej, czy obyczajowej obnaża świat takim jak jest w rzeczywistości, w dodatku z humorem, bez ubarwiania.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Nowości w Filii nr 5

    Nowości w Filii nr 5

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-14
Data publikacji:2020-11-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:K.Soja
Liczba odwiedzin:816