Zapraszamy na wykład dr hab. Elżbiety Przybył-Sadowskiej, prof. UJ pt. „Kultura jako język”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 października 2021

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz Fundacja Wymiany Kulturowej toTu toTam zapraszają na wykład dr hab. Elżbiety Przybył-Sadowskiej, prof. UJ pt. „Kultura jako język”. Odbędzie się on 14 października br. o godz. 17.30 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8.

Wykład jest częścią projektu Brave Kids Together Autumn autorstwa Fundacji Wymiany Kulturowej toTu toTam, skierowanego do dzieci i młodzieży z Przemyśla i okolic, w tym do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz zagrożonej wykluczeniem społecznym. Opiera się on m.in. na wspólnych warsztatach uczniów z Przemyśla i okolic oraz ich rówieśników z Etiopii, wśród których są też osoby niesłyszące.

Jak przekonują członkowie Fundacji, „Kultura jako język to temat ważki, ponieważ dzieci poprzez uczestnictwo w projekcie Brave Kids Together mają kontakt mimowolnie zarówno z językiem mówionym, którym jest zazwyczaj angielski, jak i z całym kodem kulturowym grup, które nas odwiedzają. Tym razem będą miały kontakt również z językiem migowym oraz kulturą etiopską. Chcemy, by również Rodzice mieli okazję spojrzenia na tę problematykę z perspektywy popularnonaukowej”.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-10-13
Data publikacji:2021-10-13
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:117