Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała tytuł „Biblioteki Przyjaznej Dzieciom"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 sierpnia 2022
 
Przemyska Biblioteka Publiczna została wyróżniona przez czytelników w pierwszej edycji akcji Przystanku Rodzinka i otrzymała tytuł Biblioteki Przyjaznej Dzieciom za promowanie idei czytelnictwa wśród najmłodszych, młodszych i starszych czytelników w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

Biblioteka Przyjazna Dzieciom to przede wszystkim miejsce, w którym promowana jest idea aktywnej lektury z dzieckiem, gdzie gromadzony jest aktualizowany repertuar książek dla dzieci oraz istnieje kącik do czytania i zabawy. Miejsce, gdzie organizowane są zajęcia i spotkania na podstawie książek, przybliżające twórczość pisarzy i tworzona jest przestrzeń przyjazna dla spotkań ludzi zaangażowanych w czytelnictwo z dziećmi i młodzieżą.

Wyróżnienie w tym konkursie biblioteki otrzymały dzięki głosom czytelników – rodziców, którzy uczestniczą w inicjatywach promujących czytelnictwo, organizowanych przez te instytucje.

Dziekujemy Czytelnikom PBP za oddane głosy!

Akcja #bibliotekaprzyjaznadzieciom prócz jasnej idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, zwraca uwagę na ogromny potencjał bibliotek zarówno tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są, oprócz szkoły, jedyną formą rozwoju młodego człowieka, jak i dużych funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast i województw.

Wspólne zaangażowanie czytelników bibliotek, wydawnictw, instytucji kultury i polskich artystów zaowocowało stworzeniem mapy aż 171 bibliotek. By ułatwić znalezienie bibliotek, które aktywnie promują ideę czytelnictwa Przystanek Rodzinka stworzył mapę takich instytucji, z którą można zapoznać się na blogu - https://przystanekrodzinka.pl/biblioteka-przyjazna-dzieciom/

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała tytuł „Biblioteki Przyjaznej Dzieciom

    Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała tytuł „Biblioteki Przyjaznej Dzieciom"

  • Powiększ zdjęcie Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała tytuł „Biblioteki Przyjaznej Dzieciom

    Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała tytuł „Biblioteki Przyjaznej Dzieciom

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-08-03
Data publikacji:2022-08-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:121