Jesienne nowości wydawnicze w Filii nr 4

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 października 2022

Za oknem złota polska jesień, ale dni już coraz krótsze. Za to długie jesienne wieczory idealnie nadają się na relaks z książką. Jeśli akurat nie mają Państwo nic pod ręką, zachęcamy do odwiedzin Filii nr 4 (ul. S. Konarskiego 5) i wypożyczenia naszych nowości, z których część prezentujemy poniżej.

 

Sylwia Winnik, Bezmiłość, Muza, Sport i Turystyka, Warszawa 2022.

Reportaż napisany na podstawie listów, a także grypsów i przekazów ustnych byłych więźniów obozu koncentracyjnego w Lublinie, potocznie nazywanego Majdankiem. Z korespondencji wyłania się nie tylko ogólny obraz okrucieństwa wojny, lecz także historia poszczególnych osób czy całych rodzin.

 

Danielle Steel, Latające Anioły, Luna, Warszawa 2022.

„Latające Anioły”, to fascynująca i inspirująca historia odważnych kobiet w czasach II wojny światowej. Grupa wyszkolonych pielęgniarek zgłasza się do wojskowych oddziałów lotniczej ewakuacji rannych i zostaje wysłana do Anglii, gdzie dołącza do zespołu, który wykonuje niebezpieczne misje, sprowadzając rannych żołnierzy z frontu.

 

Laila Shukri, Perska wytrwałość, Prószyński Media, Warszawa 2022.

Ciekawa powieść obyczajowa o odmienności kulturowej, przemocy wobec kobiet, sensie życia podczas pandemii COVID 19. Autorka w niezwykle barwnej historii skłania czytelnika do refleksji nad tym, jak w pełnym chaosu i nieprzewidywalnym świecie odnaleźć siebie i co jest w życiu najważniejsze.

 

Nadia Hashimi, Afgańska perła, Wydawnictwo Kobiece, Białystok 2022.

Poruszająca opowieść o przeznaczeniu, grozie życia codziennego i odwadze w jej przezwyciężaniu. Przede wszystkim zaś o tym, co znaczy być kobietą we współczesnym Afganistanie. Zwierciadło ukazujące wieczną walkę, jaką staczają w życiu wszystkie afgańskie kobiety.

Tom Steinfort, Grzechy szejka, Muza, Warszawa 2022.

Dubaj uznawany jest na całym świecie za ikonę nowoczesności. Miastem rządzi szejk, potężny multimiliarder, który przez wiele lat wykorzystywał swoją władzę i pieniądze, by rządzić żelazną ręką. Dubaj nie tylko narusza prawa człowieka, ale pozycję kobiet jako obywateli drugiej kategorii ma zapisaną w prawie.

 

Ulrich Nersinger, Szpiedzy Watykanu, Mando, Kraków 2022.

Wielkie tajemnice i aura skandalu. Wydaje się, że Dekalog zakazuje szpiegowania, ale czy na pewno? W swojej długiej historii Stolica Apostolska była uwikłana w znacznie więcej działań agenturalnych i szpiegowskich niż wywiad brytyjski, a jej służby były bardzo skuteczne.

 

Katharine McMahon, Róża Sewastopola, Insignis, Kraków 2022.

Urzekająca i skłaniająca do refleksji powieść historyczna z romansem w tle. Akcja powieści toczy się podczas wojny krymskiej, a miłość zaprowadzi główną bohaterkę z uporządkowanej wiktoriańskiej Anglii na ogarnięty wojennym chaosem Krym.

Dawid Góra, WOPR – życiu na ratunek, Muza, Warszawa 2022.

Wstrząsający i poruszający reportaż o pracy ratowników wodnych. O najtrudniejszych akcjach i zawodowej codzienności, o zasadach, które ratują życie i żywiole, który uczy pokory. Porażająca opowieść o przepastnej toni i głębi ludzkiej solidarności.

 

Jane Goodall, Księga nadziei – podręcznik przetrwania w trudnych czasach, Media Rodzina, Poznań 2022.

Autorka jest jedną z najbardziej wpływowych i najważniejszych liderek na świecie, szerzy świadomość, że trzeba chronić prawo do życia wszystkich stworzeń, dawać nadzieję przyszłym pokoleniom i zabierać głos w sprawie największego ekologicznego zagrożenia – zmian klimatycznych.

 

Artur Górski, Przemytnik, Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska, Warszawa 2022.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodego chłopca zajmującego się przemytem heroiny. Swoje zadania traktuje jako przygodę i spełnienie marzeń o podróżach. Gdy w końcu zostaje zatrzymany, będzie musiał słono zapłacić za swoje marzenia.

 

Helene Flood, Sąsiadka, Wydawnictwo Agora, Warszawa 2022.

Wciągający thriller o sekretach, kłamstwach, zdradach i morderstwie. Główna bohaterka zdradza męża z sąsiadem, który wkrótce zostaje zamordowany, a ona staje się główną podejrzaną. Kogo będzie łatwiej okłamać: męża czy policję? Ile kłamstw ujdzie jej na sucho? Tego wszystkiego dowie się czytelnik po przeczytaniu tej interesującej książki.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Jesienne nowości wydawnicze w Filii nr 4

  Jesienne nowości wydawnicze w Filii nr 4

 • Powiększ zdjęcie Jesienne nowości wydawnicze w Filii nr 4

  Jesienne nowości wydawnicze w Filii nr 4

 • Powiększ zdjęcie Jesienne nowości wydawnicze w Filii nr 4

  Jesienne nowości wydawnicze w Filii nr 4

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-10-15
Data publikacji:2022-10-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:498