Dwie ekspozycje w jubileusz 70-lecia Przemyskiej Biblioteki Publicznej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 października 2017

Z okazji 70 rocznicy swojego istnienia Przemyska Biblioteka Publiczna przygotowała dwie wystawy w budynku głównym A przy ul. Grodzkiej 8. Na pierwszej, zorganizowanej w holu na parterze, eksponowane są wydawnictwa i druki ulotne PBP. Znajdziemy tu m.in. kilka numerów kwartalnika „Przemyski Informator Kulturalny” (wydawanego w latach 1995–1999), niektóre edycje kwartalnika „Przemyski Przegląd Kulturalny” (ukazującego się od 2006 r.), pracę zbiorową Z dziejów bibliotek przemyskich (powstałą w 2009 r. z okazji 60-lecia instytucji) oraz przewodnik Przemyśl. Tysiąc lat na styku zachodniego i wschodniego chrześcijaństwa (wydany wraz z Urzędem Miejskim w Przemyślu w 2016 r. dla uczczenia 1050 rocznicy chrztu Polski). Ekspozycja prezentuje ponadto foldery, zaproszenia, katalogi wystaw, ekslibrisy, plakaty, informatory, a także dyplomy informujące o przyznanych bibliotece nagrodach i wyróżnieniach oraz medale.

Druga wystawa, umiejscowiona w korytarzach na pierwszym piętrze, składa się z archiwalnych i współczesnych fotografii dokumentujących działalność kulturalno-oświatową biblioteki w latach 1947–2017. Na czarno-białych i kolorowych zdjęciach zostali uchwyceni m.in. goście spotkań autorskich i konferencji, czytelnicy oraz pracownicy biblioteki.

Dokumenty prezentowane na wystawach stanowią wybór z większej kolekcji znajdującej się w zbiorach biblioteki.

Wszystkich sympatyków Przemyskiej Biblioteki Publicznej serdecznie zapraszamy do zwiedzania ekspozycji. Można to zrobić do końca roku.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-04
Data publikacji:2017-10-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1542