Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Wypożycz bezpłatnie czytnik e-booków w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

10 lipca 2021

Serdecznie zachęcamy Państwa do bezpłatnego wypożyczania czytników e-booków w naszej placówce. Do dyspozycji czytelników jest osiem urządzeń. Prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

Regulamin wypożyczania czytników e-booków w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego

  1. Urządzenia do czytania książek elektronicznych (e-czytniki PacketBook): Basic2, Basic Touch, Touch Lux 5, Color oraz Kindle Paperwhite III (w zestawie z kablem USB i etui) wypożycza bezpłatnie Mediateka PBP.
  2. Czytnik e-booków może wypożyczyć osobiście zarejestrowany pełnoletni Czytelnik, nie mający zaległości w zwrocie książek i innych materiałów bibliotecznych, na jeden miesiąc z możliwością jednorazowej prolongaty (w przypadku gdy czytnik nie jest zamówiony przez innego czytelnika). Termin zwrotu czytnika można przedłużyć najpóźniej w dniu terminu zwrotu.
  3. Czytelnik zobowiązany jest do przedłożenia bibliotekarzowi karty bibliotecznej wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem, w celu wypełnienia oświadczenia stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu. Czytelnik otrzymuje kopię oświadczenia.
  4. W momencie zwrotu czytnika i sprawdzenia jego stanu technicznego Czytelnik otrzymuje potwierdzenie jego zwrotu na kopii oświadczenia.
  5. Czytelnik jest uprawniony do wgrywania na czytnik, w okresie jego wypożyczenia, dowolnych utworów, zgodnie z obowiązującym prawemi w ramach udzielonych licencji.
  6. W chwili zwrotu czytnika wszystkie wgrane pliki muszą zostać przez Czytelnika usunięte z urządzenia, bez naruszenia książek elektronicznych wgranych przez Bibliotekę.
  7. Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności z tytułu praw autorskich do materiałów zamieszczanych na czytnikach przez użytkowników.
  8. Za przetrzymanie czytnika ponad termin wskazany w punkcie 2 niniejszego regulaminu pobierana jest opłata w wysokości 1 zł za każdy dzień zwłoki.
  9. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia czytnika e-booków Czytelnik pokrywa koszty naprawy lub zakupu nowego urządzenia o takich samych parametrach. W przypadku uszkodzenia etui lub kabla USB Czytelnik również pokrywa koszty ich zakupu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-07-10
Data publikacji:2021-07-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:422