Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Zapraszamy na spotkanie z Martą Knopik, autorką Książki Roku 2020 (8 października, godz. 18.00)

6 października 2021

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Martą Knopik, autorką znakomicie przyjętych przez krytyków i czytelników dwóch powieści: „Czarne Miasto” i „Rok Zaćmienia”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Lira w 2020 i 2021 roku. Spotkanie odbędzie się w ramach III Festiwalu Książki „Między pokoleniami”.

Marta Knopik jest absolwentką filologii polskiej i nauczycielką oraz autorką scenariuszy dla Teatroteki Szkolnej prowadzonej przez Instytut Teatralny w Warszawie. Jest również Ślązaczką, co jest nie bez znaczenia, wziąwszy pod uwagę, że to właśnie Śląsk uczyniła głównym bohaterem swoich powieści, utrzymanych w klimacie realizmu magicznego.

Debiut Marty Knopik „Czarne Miasto” zdobył tytuł Książki Roku 2020, przyznawany przez portal literacki Granice.pl, a samą autorkę krytycy z serwisu Culture.pl uznali za jedną ze wschodzących gwiazd polskiej literatury.

Już w najbliższy piątek, 8 października, o godz. 18.00 w Przemyskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Grodzkiej 8 odbędzie się spotkanie z Martą Knopik, które poprowadzi Monika Maciewicz z Przemyśla, nauczycielka polonistka i autorka powieści „Wiedma”, opublikowanej w Wydawnictwie Zysk i S-ka w 2021 r. 

To będzie z pewnością niezwykle ciekawa i inspirująca rozmowa dwóch pisarek, do której – mamy nadzieję – włączą się również słuchacze. Nie może więc Państwa zabraknąć!

Serdecznie zapraszamy!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zapraszamy na spotkanie z Martą Knopik, autorką Książki Roku 2020 (8 października, godz. 18.00)

    Zapraszamy na spotkanie z Martą Knopik, autorką Książki Roku 2020 (8 października, godz. 18.00)

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-10-06
Data publikacji:2021-10-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:M. Maziarz
Liczba odwiedzin:256