Nowości wydawnicze w Filii nr 6

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 stycznia 2022

Jeśli w tym roku nie byli Państwo jeszcze w Filii nr 6 (ul. Juliusza Słowackiego 94), powinni to zrobić jak najprędzej. Czekają tam bowiem na Państwa nowe książki, które z pewnością zadowolą różne czytelnicze gusta. Wśród tych pozycji znajdują się te, o których piszemy poniżej. Serdecznie zapraszamy!

 

Joanna Bagrij, Pogranicznik, Wydawnictwo Mova, Białystok 2021.

Polecamy Państwu fascynujący kryminał, który wciąga bez reszty. Na szczycie Orlicy znaleziono zwłoki. Wkrótce ginie kolejna osoba, a miejscowi policjanci nie mają żadnych śladów poza czeską monetą z 1900 roku. Do śledztwa zostają przydzieleni Lena Dobrowicz i profiler Oktawian Szakalik. Aby rozwiązać sprawę, muszą zagłębić się w umysł mordercy, który zostawia wskazówki dotyczące kolejnej zbrodni.

 

 

Maggie Brookes, Żona więźnia, Wydawnictwo Kobiece, Białystok 2021.

Powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Czeszka Izabela decyduje się na związek z brytyjskim jeńcem wojennym. Wkrótce wpadają w ręce nazistów i trafiają do obozu w Lamsdorf.  Aby przetrwać i być blisko ukochanego, kobieta ukrywa swoją płeć, w ten sposób świadomie skazując się na głód i upokorzenie. A wszystko to z miłości, dla której oboje są w stanie znieść bardzo wiele.

 

 

Alek Rogoziński, Nieboszczyk sam w domu, Wydawnictwo Filia, Poznań 2020.

W jednej z kamienic trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Młode małżeństwo znajduje w swoim mieszkaniu pod choinką zwłoki Mikołaja, z kolei inny lokator stwierdza kradzież bezcennej kolekcji. A na domiar wszystkiego śledztwo prowadzi dwoje ośmiolatków. Nieboszczyk sam w domu to kryminał pełen humoru.

 

 

Joanna Jax, Długa droga do domu, Wydawnictwa Videograf, Chorzów 2020.

Joanna Jax po raz kolejny zaskakuje swoich czytelników. W książce Długa droga do domu zawarła wszystkie te wartości, o których często zapominamy. Bohaterka jej książki, Antonina Tańska, to bardzo wyrazista postać, pełna rozterek, poszukująca zapomnienia. W pewnym momencie wyrusza w podróż życia, w trakcie której staje przed dylematami moralnymi i dokonuje trudnych wyborów między życiem a miłością.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-01-14
Data publikacji:2022-01-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:320