Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Podwójny, prawie 150-stronicowy numer „Przemyskiego Przeglądu Kulturalnego”

18 stycznia 2016

Już jest! Podwójny, prawie 150-stronicowy numer „Przemyskiego Przeglądu Kulturalnego” z 2015 roku. A w nim m.in.: niezwykła rozmowa ze Stefanem Chwinem, jednym z najważniejszych polskich pisarzy współczesnych, którą przeprowadził prof. Jerzy Jarzębski; równie ciekawa rozmowa z Bogumiłem Luftem, byłym ambasadorem w Rumunii i Mołdawii i autorem książki „Rumun goni za happy endem”; oraz artykuł o radiowym fenomenie Tomasza Beksińskiego.

W dziale „Europa Środkowo-Wschodnia i Południowa” tym razem znalazła się słoneczna, choć melancholijna Portugalia. Jest też trochę o ciekawych wydarzeniach kulturalnych w Przemyślu i całkiem sporo historii, nie tylko dotyczącej Przemyśla. Jak zwykle w środku nie zabrakło recenzji książek i płyt (m.in. nagrania „Missa solemnis h-moll” wiedeńskiego kompozytora Ignaza Rittera von Seyfrieda, która swoją światową prapremierę po niemal 200 latach miała kilka lat temu w Przemyślu). A dla miłośników literatury mamy coś specjalnego: krótkie teksty prozatorskie uznanego na Słowacji i tłumaczonego też w Polsce pisarza, który na co dzień jest... urzędnikiem. Balla – warto zapamiętać to nazwisko!
Już wkrótce nowy numer „PPK” będzie dostępny na stronie internetowej. Tymczasem można go nabyć w księgarniach Bosz i Libera w Przemyślu oraz w punkcie sprzedaży wydawnictw regionalnych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Czasopismo dostępne jest również w wielu bibliotekach publicznych i akademickich w całej Polsce. Zapraszamy do lektury!
Numery archiwalne znajdą Państwo na stronie: http://redakcja.pbp.webd.pl/ N

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-01-18
Data publikacji:2016-01-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1828