Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Filia nr 6

Magda Knedler, Położna z Auschwitz, Wydawnictwo WAM – Mando, Kraków 2020.

Powieść Magdy Knedler przedstawia losy niezwykłej kobiety niosącej pomoc ciężarnym kobietom w obozie Auschwitz. Stanisława Leszczyńska, bo tak się nazywała ta niezłomna kobieta, nie zważając na niebezpieczeństwo i warunki panujące w obozie, robiła wszystko, aby pomóc rodzącym kobietom i ich dzieciom. Nazywana była MAMĄ niosącą nadzieję i ratunek.

 

 

Aleksandra Marinina, Harmonia zbrodni, Czwarta Strona, Poznań 2020.

Harmonia zbrodni to kolejny kryminał z cyklu Anastazja Kamińska. Pani detektyw zostaje wezwana do zbrodni. Tym razem ofiarą jest właścicielka biura podróży. Głównym podejrzanym staje się mąż ofiary. W trakcie śledztwa udaje się dotrzeć do świadka, lecz pojawia się jeden problem, gdyż świadek ma kłopoty ze wzrokiem. Kamińska staje przed dylematem, czy angażować niepełnosprawnego chłopca w śledztwo. Książka do samego końca trzyma w napięciu.

 

Agnieszka Maciąg, Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach, Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2020.

To książka o odkrywaniu siebie, o sile życia, o pragnieniu. Wszystko, co dzieje się w naszym życiu, nie dzieje się bez powodu. Wszystko czemuś służy, ma swój cel. Jednocześnie to my mamy największy wpływ na nasze życie i – jak wskazuje autorka – każdy z nas tworzy swoje szczęście.

 

Anna Herbich, Dziewczyny z Wołynia. Prawdziwe historie, Znak Horyzont, Kraków 2018.

Książka jest zbiorem opowiadań kilku już sędziwych kobiet, które wtedy, kiedy na Wołyniu działy się okrutne wydarzenia, były dziećmi. Kobiety te na zawsze utraciły wszystko, co miały najcenniejsze. „Dziewczyny” opowiadają o swoich dramatach i o próbach powrotu do życia. Każda z nich miała inny życiorys, ale łączy je jedno: ból i cierpienie, których doświadczyły. Szanują i pielęgnują pamięć o pomordowanych przodkach, upamiętniają miejsca kaźni, aby nigdy te zbrodnie nie zostały zapomniane przez czas i ludzi.

 

Dion Leonard, Odnaleźć Gobi, HarperCollins Polska, Warszawa 2018.

To historia małego psa o wielkim sercu. Maratończyk Dion Leonard po kontuzji wyrusza do Chin, aby wziąć udział w biegu przez pustynię. Nie spodziewa się, że spotka go tam coś pięknego. Przypadek, a może przeznaczenie sprawia, że na jego drodze staje malutka, drobna psinka. Towarzyszy mu w całym biegu, nie opuszcza go na krok. Dion postanawia zabrać ją ze sobą do Szkocji, gdzie mieszka. I tu następuje całe pasmo problemów, ale Dion się nie poddaje, obiecał przecież małej suni, że już zawsze będą razem. Odnaleźć Gobi to książka, której nie da się zapomnieć: wzrusza, a nawet doprowadza do łez. Idealna lektura dla każdego zwierzoluba.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-20
Data publikacji:2015-10-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5182