Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Prelekcje, wykłady, konferencje, dyskusje

Artykuły

Zapraszamy na prelekcję dr. Tomasza Pomykacza pt. „Węgierskie relacje i wspomnienia dotyczące walk o Twierdzę Przemyśl opublikowane przed 1939 rokiem”

4 grudnia 2021
Przejdź do - Zapraszamy na prelekcję dr. Tomasza Pomykacza pt. „Węgierskie relacje i wspomnienia dotyczące walk o Twierdzę Przemyśl opublikowane przed 1939 rokiem”

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na prelekcję dr. Tomasza Pomykacza pt. „Węgierskie relacje i wspomnienia dotyczące walk o Twierdzę Przemyśl opublikowane przed 1939 rokiem”. Prelekcja odbędzie się 15 grudnia br. o godz. 17.00 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na prelekcję dr. Tomasza Pomykacza pt. „Węgierskie relacje i wspomnienia dotyczące walk o Twierdzę Przemyśl opublikowane przed 1939 rokiem”

Wykład multimedialny dra Michała Ceglarka pt. „Z pietyzmu dla wielkiej postaci i wielkiej sztuki. Wkład Krystyny Kobylańskiej w badania nad twórczością i postacią Fryderyka Chopina”

3 grudnia 2021
Przejdź do - Wykład multimedialny dra Michała Ceglarka pt. „Z pietyzmu dla wielkiej postaci i wielkiej sztuki. Wkład Krystyny Kobylańskiej w badania nad twórczością i postacią Fryderyka Chopina”

Nie tak dawno wielu z nas z pasją śledziło występy młodych pianistów z całego świata na XVIII Konkursie Chopinowskim. Emocje co prawda już opadły, ale jeszcze długo będziemy pamiętać wspaniałe wykonania, dzięki którym mogliśmy po raz kolejny podziwiać geniusz kompozytorski Chopina. O tej postaci wiemy dziś wiele, a zawdzięczamy to m.in. wybitnej muzykolożce Krystynie Kobylańskiej, która – co ciekawe – wychowała się w Przemyślu. Te i inne ciekawostki z jej życiorysu były tematem wykładu multimedialnego, który 25 listopada br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej wygłosił dr Michał Ceglarek z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej o: Wykład multimedialny dra Michała Ceglarka pt. „Z pietyzmu dla wielkiej postaci i wielkiej sztuki. Wkład Krystyny Kobylańskiej w badania nad twórczością i postacią Fryderyka Chopina”

25 listopada br. odbędzie się wykład multimedialny dra Michała Ceglarka pt. „Z pietyzmu dla wielkiej postaci i wielkiej sztuki. Wkład Krystyny Kobylańskiej w badania nad twórczością i postacią Fryderyka Chopina”

20 listopada 2021
Przejdź do - 25 listopada br. odbędzie się wykład multimedialny dra Michała Ceglarka pt. „Z pietyzmu dla wielkiej postaci i wielkiej sztuki. Wkład Krystyny Kobylańskiej w badania nad twórczością i postacią Fryderyka Chopina”

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu zapraszają na wykład multimedialny dra Michała Ceglarka pt. „Z pietyzmu dla wielkiej postaci i wielkiej sztuki. Wkład Krystyny Kobylańskiej w badania nad twórczością i postacią Fryderyka Chopina”. 

Czytaj więcej o: 25 listopada br. odbędzie się wykład multimedialny dra Michała Ceglarka pt. „Z pietyzmu dla wielkiej postaci i wielkiej sztuki. Wkład Krystyny Kobylańskiej w badania nad twórczością i postacią Fryderyka Chopina”

Zapraszamy na prelekcję Jarosława Mikołajewskiego pt. „Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Różewicz – poeci 2021 roku”

15 listopada 2021
Przejdź do - Zapraszamy na prelekcję Jarosława Mikołajewskiego pt. „Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Różewicz – poeci 2021 roku”

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na prelekcję Jarosława Mikołajewskiego pt. „Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Różewicz – poeci 2021 roku”, poświęconą twórczości poetów oraz wzajemnemu przenikaniu się różnych wątków w ich dorobku literackim.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na prelekcję Jarosława Mikołajewskiego pt. „Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Różewicz – poeci 2021 roku”

Zapraszamy na wykład dr hab. Elżbiety Przybył-Sadowskiej, prof. UJ pt. „Kultura jako język”

13 października 2021
Przejdź do - Zapraszamy na wykład dr hab. Elżbiety Przybył-Sadowskiej, prof. UJ pt. „Kultura jako język”

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz Fundacja Wymiany Kulturowej toTu toTam zapraszają na wykład dr hab. Elżbiety Przybył-Sadowskiej, prof. UJ pt. „Kultura jako język”. Odbędzie się on 14 października br. o godz. 17.30 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na wykład dr hab. Elżbiety Przybył-Sadowskiej, prof. UJ pt. „Kultura jako język”

Zapraszamy na promocję wydawnictw „Żołynia. Rynek 1. Kamienica Dąbrowskich” oraz „Majerscy dla katedry przemyskiej”

19 października 2021
Przejdź do - Zapraszamy na promocję wydawnictw „Żołynia. Rynek 1. Kamienica Dąbrowskich” oraz „Majerscy dla katedry przemyskiej”

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego, Towarzystwo Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Żołyni zapraszają na promocję wydawnictw „Żołynia. Rynek 1. Kamienica Dąbrowskich” (wyd. GOK w Żołyni, 2021) oraz Majerscy dla katedry przemyskiej” (wyd. GOK w Żołyni, 2020). Spotkanie promocyjne odbędzie się 20 października br. o godz. 17.00 w siedzibie głównej PBP przy ul. Grodzkiej 8.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na promocję wydawnictw „Żołynia. Rynek 1. Kamienica Dąbrowskich” oraz „Majerscy dla katedry przemyskiej”

Prelekcja dr. hab. Tomasza Pudłockiego, prof. UJ pt. „Przemyśl i jego mieszkańcy w obliczu dwóch totalitaryzmów 1939–1945”

9 września 2021
Przejdź do - Prelekcja dr. hab. Tomasza Pudłockiego, prof. UJ pt. „Przemyśl i jego mieszkańcy w obliczu dwóch totalitaryzmów 1939–1945”

6 września 2021 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej dr hab. Tomasz Pudłocki, prof. UJ wygłosił prelekcję pt. „Przemyśl i jego mieszkańcy w obliczu dwóch totalitaryzmów 1939–1945”. Wydarzenie skierowane było głównie do uczniów szkół średnich i odbyło się w ramach zainicjowanego przez bibliotekę projektu edukacyjnego Śladami historii – mobilne warsztaty literackie, który uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Czytaj więcej o: Prelekcja dr. hab. Tomasza Pudłockiego, prof. UJ pt. „Przemyśl i jego mieszkańcy w obliczu dwóch totalitaryzmów 1939–1945”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-29
Data publikacji:2018-03-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:8156