Spotkania autorskie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Spotkanie autorskie online z Radosławem Rakiem

8 stycznia 2021

Spotkania autorskie online z pisarkami Barbarą Gawryluk i Lidią Miś oraz warsztaty z Katarzyną Kołodziej

21 października 2020
Przejdź do - Spotkania autorskie online z pisarkami Barbarą Gawryluk  i Lidią Miś oraz warsztaty z Katarzyną Kołodziej

W ramach II Festiwalu książki „Między pokoleniami", który odbywał się od 7 do 10 października br., trzy spotkania autorskie zostały przeprowadzone online. W taki sposób, przez cztery festiwalowe dni, z młodymi czytelnikami spotkały się: autorka książek dla najmłodszych dziennikarka i tłumaczka szwedzkiej literatury dziecięcej - Barbara Gawryluk, autorka książek dla dzieci, właścicielka rzeszowskiego wydawnictwa Dreams - Lidia Miś oraz pochodząca z Wrocławia ilustratorka książek dziecięcych - Katarzyna Kołodziej.

Czytaj więcej o: Spotkania autorskie online z pisarkami Barbarą Gawryluk i Lidią Miś oraz warsztaty z Katarzyną Kołodziej

- Pisarz jest zbieraczem opowieści, kanibalem, który żywi się opowieściami innych ludzi - spotkanie autorskie z Joanną Bator

17 października 2020
Przejdź do - - Pisarz jest zbieraczem opowieści, kanibalem, który żywi się opowieściami innych ludzi - spotkanie autorskie z Joanną Bator

7 października br. czytelnicy Przemyskiej Biblioteki Publicznej oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się z publicystką, dziennikarką i powieściopisarką Joanną Bator. Autorką „wałbrzyskiej trylogii”, w skład której wchodzi powieść „Ciemno, prawie noc” nagrodzona w 2013 r. Literacką Nagrodą „Nike” oraz reportaży o Japonii - kraju, którego jest wielbicielką.

Czytaj więcej o: - Pisarz jest zbieraczem opowieści, kanibalem, który żywi się opowieściami innych ludzi - spotkanie autorskie z Joanną Bator

Spotkania autorskie z pisarką dla dzieci Renatą Piątkowską

15 października 2020
Przejdź do - Spotkania autorskie z pisarką dla dzieci Renatą Piątkowską

8 października 2020 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyły się dwa spotkania autorskie z Renatą Piątkowską, zorganizowane w ramach II Festiwalu książki „Między pokoleniami”. Pisarka jest autorką ponad czterdziestu książek dla dzieci i laureatką najważniejszych nagród przyznawanych za twórczość dla najmłodszych, m.in. Literackiej Nagrody im Kornela Makuszyńskiego. Cztery książki Renaty Piątkowskiej zostały wpisane na „Złotą Listę” Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”, została również uhonorowana Orderem Uśmiechu.

Czytaj więcej o: Spotkania autorskie z pisarką dla dzieci Renatą Piątkowską

"To się nie mieści w głowie", czyli o humorze w książkach Renaty Piątkowskiej - spotkanie online

8 maja 2020

Z okazji Tygodnia Bibliotek Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza młodszych Czytelników i Rodziców na spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską, autorką ponad trzydziestu książek dla dzieci i laureatką najważniejszych nagród przyznawanych za twórczość dla najmłodszych, której cztery książki zostały wpisane na „Złotą Listę” Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. Pisarce towarzyszy lektorka Malwina Kożurno, która rozmawia z pisarką o humorze i czyta fragment książki „To się nie mieści w głowie”.

Spotkanie autorskie z Adamem Robińskim

27 lutego 2020
Katarzyna Bednarz-Soja
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Adamem Robińskim

19 lutego 2020 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z dziennikarzem i podróżnikiem Adamem Robińskim, który jest również autorem dwóch książek wydanych nakładem Wydawnictwa Czarne. Pierwsza z publikacji „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” w 2018 r. zdobyła tytuł Podróżniczej Książki Roku w konkursie Travelery oraz Nagrodę Magellana.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Adamem Robińskim

Spotkanie autorskie z Henrykiem Nicponiem

17 grudnia 2019
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Henrykiem Nicponiem

12 grudnia 2019 r. Przemyska Biblioteka Publiczna gościła Henryka Nicponia, urodzonego w Stalowej Woli felietonistę, reportera, autora kilku książek o tematyce regionalnej, takich jak „Tajemnice Soliny” czy „Duchy Arłamowa”. Tym razem autor promował swoją najnowszą publikację pt. „Polowanie na generała. Piłsudski kontra Rozwadowski”, opisującą rolę generała Tadeusza Rozwadowskiego w odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz wzajemne stosunki Marszałka i Generała. Książka wzbudziła żywą dyskusję, trwającą długo po zakończeniu oficjalnej części spotkania.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-06-06
Data publikacji:2015-06-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:13393