Filia nr 5

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Mike Omer, W ciemnościach, Świat Książki, Warszawa 2020.

W ciemnościach to kontynuacja bestsellerowego thrillera Umysł zabójcy. Z pewnością wciągnie czytelnika wartka akcja powieści, w której psycholog śledczy Zoe Bentley i agent FBI Tatum Gray trafiają na ślad seryjnego mordercy kobiet.

 

 

Jo Nesbo, Królestwo, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wrocław 2020.

Jo Nesbo, mistrz norweskiego kryminału, znany z cyklu o Harrym Hole, po raz kolejny zabiera nas w świat zbrodni. Tym razem historia dwóch braci przeplata się z tragiczną śmiercią rodziców. Czy braterska miłość przetrwa próbę? Jak wiele jesteśmy w stanie dla niej poświęcić?

 

 

Jacek Piekara, Ja, inkwizytor. Przeklęte przeznaczenie, Fabryka Słów, Lublin 2020.

Przeklęte przeznaczenie jest ostatnim tomem „ruskiej trylogii”, zamykającej wątki rozpoczęte w Przeklętych krainach i Przeklętych kobietach. Tym razem inkwizytor Mordimer w krainach, gdzie szerzą się pogaństwo i herezja, walczy o ocalenie życia i miłość ukochanej kobiety.

 

Szczepan Twardoch, Pokora, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2020.

Autor Króla i Królestwa z niesłychanie epickim rozmachem opisuje Polaków, Niemców, Śląsk, a także podziały etniczne i klasowe. Jest to także opowieść o wojnie, rewolucji, miłości i cenie, jaką trzeba zapłacić, walcząc o godność.

 

Sylwia Winnik, Dzieci z Pawiaka, Znak, Kraków 2020.

Najnowsza pozycja autorki Dziewcząt z Auschwitz opowiada z perspektywy dziecka o piekle największego więzienia gestapowskiego w okupowanej Polsce. Na historię książki składają się przejmujące wspomnienia, opowieści oraz zdjęcia świadków tamtych wydarzeń.

 

Artykuły

Nowości książkowe w Filii nr 5 zakupione w grudniu

18 grudnia 2020
Przejdź do - Nowości książkowe w Filii nr 5 zakupione w grudniu

Drodzy Czytelnicy, z radością informujemy, że zbiory biblioteki Filii Nr 5 (ul. Ofiar Katynia 4) wzbogaciły się o kolejne wyczekiwane przez Państwa nowości wydawnicze. Wśród nich kolejne tomy ulubionych serii, powieści obyczajowe i kryminalne, a także książki proponowane przez Czytelników.

Czytaj więcej o: Nowości książkowe w Filii nr 5 zakupione w grudniu

Nowe książki w Filii nr 5

14 listopada 2020
Przejdź do - Nowe książki w Filii nr 5

Gorąco polecamy Państwu nowo zakupione książki, które są dostępne w Filii nr 5 (ul. Ofiar Katynia 4). Polecamy również odwiedzanie portalu „Szukam Książki” i przejrzenie listy książek zakupionych i wydanych w 2020 roku.

Czytaj więcej o: Nowe książki w Filii nr 5

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-20
Data publikacji:2015-10-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6059