Wydarzenia okolicznościowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Relacja filmowa z Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w PBP

30 września 2022

Dziś wracamy do wydarzenia z 3 września br. i przypominamy Państwu akcję Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, zorganizowaną w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej.

Wydarzenia w Przemyskiej Bibliotece Publicznej na inaugurację Festiwalu „Łączy nas historia”

6 września 2022
Przejdź do - Wydarzenia w Przemyskiej Bibliotece Publicznej na inaugurację Festiwalu „Łączy nas historia”

26 sierpnia 2022 r. Przemyska Biblioteka Publiczna przygotowała szereg wydarzeń w ramach Festiwalu „Łączy nas historia”, który oficjalnie otworzył dyrektor Biblioteki, dr Maciej Waltoś, witając zaproszonych gości oraz mieszkańców miasta.

Czytaj więcej o: Wydarzenia w Przemyskiej Bibliotece Publicznej na inaugurację Festiwalu „Łączy nas historia”

Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

9 września 2022
Przejdź do - Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

3 września 2022 r. w całym kraju, ale i za granicą rozbrzmiewały fragmenty tomu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w ramach jedenastej edycji Narodowego Czytania, któremu patronuje Para Prezydencka. Lekturę wybrano nieprzypadkowo, gdyż w 2022 r. mija 200 lat od publikacji tego zbioru, który zwykło się traktować jako początek epoki romantyzmu w polskiej literaturze i sztuce.

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy na Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

1 września 2022
Przejdź do - Zapraszamy na Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego zaprasza na Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które odbędzie się 3 września br. (sobota) o godz. 17.00 w siedzibie głównej instytucji przy ul. Grodzkiej 8.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

Zapraszamy do Przemyskiej Biblioteki Publicznej na wydarzenia w ramach Festiwalu „Łączy nas historia” (26 sierpnia br.)

22 sierpnia 2022
Przejdź do - Zapraszamy do Przemyskiej Biblioteki Publicznej na wydarzenia w ramach Festiwalu „Łączy nas historia” (26 sierpnia br.)

Zapraszamy do Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego na wydarzenia w ramach Festiwalu „Łączy nas historia” (ul. Grodzka 8, 26 sierpnia br.)

Czytaj więcej o: Zapraszamy do Przemyskiej Biblioteki Publicznej na wydarzenia w ramach Festiwalu „Łączy nas historia” (26 sierpnia br.)

Wręczenie Przemyskiej Bibliotece Publicznej II nagrody w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”

2 czerwca 2022
Przejdź do - Wręczenie Przemyskiej Bibliotece Publicznej II nagrody w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”

27 maja 2022 r., podczas Targów Książki w Warszawie, uhonorowano laureatów konkursów Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, w tym ogólnopolskiego konkursu „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”, w którym II miejsce przypadło Przemyskiej Bibliotece Publicznej. W imieniu instytucji nagrodę z rąk dr Barbary Budyńskiej, p.o. przewodniczącej SBP, odebrali dr Maciej Waltoś, dyrektor PBP i Katarzyna Bednarz-Soja, kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego oraz Działu dla Dzieci i Młodzieży.

Czytaj więcej o: Wręczenie Przemyskiej Bibliotece Publicznej II nagrody w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”

II miejsce dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”

6 kwietnia 2022
Przejdź do - II miejsce dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”

Z wielką radością i satysfakcją informujemy Państwa, że Przemyska Biblioteka Publiczna zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”, organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Warszawie. Jego celem jest popularyzacja działań bibliotek w całym kraju na rzecz upowszechniania czytelnictwa.

Czytaj więcej o: II miejsce dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej w ogólnopolskim konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-03-23
Data publikacji:2019-03-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:7575