Śladami historii – mobilne warsztaty literackie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zapraszamy do udziału w mobilnej grze literackiej „Tajemnica Tatarskiej 3”

25 września 2021
Przejdź do - Zapraszamy do udziału w mobilnej grze literackiej „Tajemnica Tatarskiej 3”

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego serdecznie zaprasza do udziału w mobilnej grze literackiej pt. „Tajemnica Tatarskiej 3” w ramach projektu edukacyjnego „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”.

Czytaj więcej o: Zapraszamy do udziału w mobilnej grze literackiej „Tajemnica Tatarskiej 3”

Projekt edukacyjny „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

24 września 2021
Przejdź do - Projekt edukacyjny „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

W dniach 20–23 września 2021 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbywały się warsztaty projektowania gry mobilnej na podstawie powieści „Światło ukryte w mroku” Sharon Cameron, opowiadającej o losach autentycznych postaci sióstr Stefanii i Heleny Podgórskich, które w czasie II wojny światowej w Przemyślu uratowały trzynaścioro Żydów. W warsztatach, zorganizowanych wraz z wrocławską firmą szkoleniową Good Books i Wydawnictwem Kobiecym, uczestniczyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego pod opieką nauczycieli Katarzyny Dudek i Rafała Paśki.

Czytaj więcej o: Projekt edukacyjny „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

11 maja 2021
Przejdź do - Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

Miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości 22 000 zł w ogólnopolskim programie grantowym „Patriotyzm jutra” na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”. Od 2009 r. operatorem programu jest Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Czytaj więcej o: Dotacja ministerialna dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej na organizację wydarzenia „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-08-10
Data publikacji:2021-08-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:156