Tajemnica Tatarskiej 3

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Tytuł: Tajemnica Tatarskiej 3 – mobilna gra literacka (inspirowana powieścią  „Światło ukryte mroku” Sharon Cameron)

Fabuła: Akcja gry rozpoczyna się w 1943 roku w okupowanym przez Niemców Przemyślu. Gracz wciela się w rolę mieszkanki miasta, która razem ze schorowaną matką próbuje przetrwać w wojennej rzeczywistości. Pomimo że życie w okupowanym mieście nie jest łatwe, na Tatarskiej jest względnie spokojnie. Obawy wzbudza pojawienie się nowych sąsiadek – wraz z ich przybyciem w okolicy zaczyna kręcić się więcej osób i coraz częściej dochodzi do niepokojących wydarzeń. Czy kryje się za tym jakaś tajemnica?

W grze wykorzystano materiały źródłowe z czasów II wojny światowej, zdjęcia ze zbiorów Jacka Szwica, zdjęcia i dokumenty ze zbiorów Archiwum Państwowego w Przemyślu, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Organizatorzy: Gra powstała podczas warsztatów realizowanych w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w ramach projektu edukacyjnego „Śladami historii – mobilne warsztaty literackie”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

Uczestnicy: Gra adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszyscy chętni (np. grupy szkolne) mogą sprawdzić ranking zdobytych punktów. Informacji udzielamy w godzinach pracy biblioteki pod numerem tel. 16 678 35 82.  

Miejsce startu:

  1. Trasa gry z GPS rozpoczyna się na placu przed budynkiem Przemyskiej Biblioteki Publicznej (ul. Grodzka 8), a kończy przy ul. Tatarskiej 3, wiedzie przez najważniejsze ulice miasta.

Regulamin gry z GPS

 

  1. Wersja gry FLOW, można zagrać w dowolnym momencie, gra przygotowana jest w wersji na telefon, bez konieczności wychodzenia z domu.

Regulamin gry w wersji FLOW

 

Udostępniono na wolnej licencji  CC BY-NC 4.0

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-11-04
Data publikacji:2021-11-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3515