Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Aktualności

Artykuły

Kolejne warsztaty artystyczne z Henrykiem Lasko

18 listopada 2017
Przejdź do - Kolejne warsztaty artystyczne z Henrykiem Lasko

17 listopada 2017 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyły się kolejne zajęcia artystyczne prowadzone przez Henryka Lasko, pracownika biblioteki i artystę plastyka. Tym razem wzięli w nich udział uczniowie Zespołu Szkół we Fredropolu. Na początku odwiedzili oni nową Pracownię Dekoratorską oraz Galerię „Labirynt” w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, gdzie poznali ciekawe techniki rysunkowo-malarskie. Głównym ich zadaniem było wykonanie flamastrem szkicu miasta na odpowiednio przygotowanym materiale, a następnie pomalowanie go rozwodnionymi pigmentami z domieszką gesso. Ponadto uczestnicy warsztatów wykonali szkice techniką wydrapywania, przygotowującą ich do poznania technik graficznych. Ostatnim, zespołowym, zadaniem było opracowanie mozaiki miasta Przemyśla na formacie 100 x 70 cm z malowanych, pastelowych elementów. Wykonane przez uczniów prace o znacznych walorach artystycznych zostały opatrzone podpisem i prezentowane są m.in. na wystawie z okazji jubileuszu 70-lecia Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

Darmowe e-booki w ramach akcji "Czytaj PL"

16 listopada 2017
Przejdź do - Darmowe e-booki w ramach akcji "Czytaj PL"

Drodzy Czytelnicy!

Przemyska Biblioteka Publiczna przystąpiła do akcji „Czytaj PL”, która potrwa do końca listopada br. Dzięki niej Polacy mają szansę przeczytać lub posłuchać aż 12 bestsellerów wśród książek wydanych w ostatnich latach.

Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL, a następnie zeskanować kod QR z plakatów, które dostępne są w holu przy Czytelni Głównej i w Wypożyczalni Głównej biblioteki przy ul. Grodzkiej 8. Dodatkowo do akcji każdy użytkownik może zaprosić 5 osób. Dzięki temu one również otrzymają darmowe książki i nie będą musiały skanować QR kodu.

Lista książek w ramach akcji „Czytaj PL – darmowe ebooki i audiobooki”:

 • Wojciech Drewniak "Historia bez cenzury 2"
 • Krzysztof Piskorski "Czterdzieści i cztery"
 • Gregory David Roberts "Shantaram"
 • Filip Springer "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast"
 • Anna Kamińska "Wanda"
 • Jakub Małecki "Ślady"
 • Dan Ariely "Szczera prawda o nieuczciwości"
 • Elżbieta Cherezińska "Korona śniegu i krwi"
 • Camilla Lackberg "Księżniczka z lodu"
 • Peter Wohlleben "Sekretne życie drzew"
 • Jon Ronson "#WstydźSię!"
 • Marek Kamiński "Marek i czaszka jaguara"

Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy na prelekcję "Piłsudski i Lwów"

14 listopada 2017
Przejdź do - Zapraszamy na prelekcję "Piłsudski i Lwów"

Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego serdecznie zaprasza na prelekcję Anny Renner pt. "Piłsudski i Lwów". Prelekcja odbędzie się 22 listopada br. o godz. 16.00 w Czytelni Głównej PBP przy ul. Grodzkiej 8.

Zmiana godzin pracy filii bibliotecznych

13 listopada 2017
Przejdź do - Zmiana godzin pracy filii bibliotecznych

Filia nr 2 – nieczynna 13 listopada.

Filia nr 5 – nieczynna w dniach 8–17 listopada z powodu kontroli księgozbioru.

Za utrudnienia przepraszamy. 

Każdy mógł być świętym w... bibliotece

13 listopada 2017
Monika Maziarz
Przejdź do - Każdy mógł być świętym w... bibliotece

Jeszcze nie opadły emocje po niedawnym Balu Wszystkich Świętych w Przemyślu, a 9 listopada znów można było zobaczyć Franciszka z Asyżu i innych świętych, którzy tym razem urządzili niebiańską zabawę w Przemyskiej Bibliotece Publicznej.

Czytaj więcej o: Każdy mógł być świętym w... bibliotece

Zapraszamy na promocję książki Kaspra Pawlikowskiego "Z Medyki. Wspomnienia rodzinne”

7 listopada 2017
Przejdź do - Zapraszamy na promocję książki Kaspra Pawlikowskiego "Z Medyki. Wspomnienia rodzinne”

Przemyska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Kasprem Pawlikowskim, który promować będzie swoją książkę „Z Medyki. Wspomnienia rodzinne”. Spotkanie odbędzie się 11 listopada br. (sobota) o godz. 18.00 w sali wielofunkcyjnej budynku A biblioteki przy ul. Grodzkiej 8.

Powieść "Dzieci stamtąd" Arlette Cousture w darze od kanadyjskiej Fundacji The Bridge

7 listopada 2017
Przejdź do - Powieść "Dzieci stamtąd" Arlette Cousture w darze od kanadyjskiej Fundacji The Bridge

Miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała w darze sześć egzemplarzy książki Dzieci stamtąd Arlette Cousture od kanadyjskiej Fundacji The Bridge.

Dzieci stamtąd – bestseller w Kraju Klonowego Liścia – to powieść o powojennych losach emigrantów z Krakowa szukających lepszego życia za oceanem, a także historia adaptacji do nowej kultury w świetle psychologii relacji rodzinnych.

W czasie inauguracji tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, 26 października, Prezydent Miasta odznaczył Arlette Cousture medalem Honoris Gratia. To symboliczne podziękowanie autorce za promocję Polski w Kanadzie. Pisarka darzy Polaków wielką sympatią. Napisanie powieści poprzedziła czteroletnimi studiami nad polską kulturą i historią.

Ukazanie się książki Dzieci stamtąd było możliwe dzięki polsko-kanadyjskiej kampanii Stop Kulturze Marnotrawienia, zrealizowanej przez Fundację The Bridge. W ramach tej inicjatywy zebrano 100 ton makulatury, a dochód z jej sprzedaży przeznaczono na wydanie 2000 egzemplarzy powieści wydrukowanych na papierze ekologicznym. Trafiają one właśnie do bibliotek w 314 powiatach w całej Polsce, a więc także do naszej placówki.

Wszystko to w roku podwójnego jubileuszu 75-lecia relacji polsko-kanadyjskich i 150 lat Kanady.

Fundacji The Bridge serdecznie dziękujemy za przekazane książki i gratulujemy pięknej, społecznej inicjatywy, a Państwa zachęcamy do lektury powieści, która wkrótce dostępna będzie w naszych zbiorach.    

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-22
Data publikacji:2015-04-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:16004