Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Aktualności

Artykuły

Informacja o aktualnych zasadach korzystania z usług Przemyskiej Biblioteki Publicznej w budynku głównym przy ul. Grodzkiej 8 i filii na terenie miasta

30 listopada 2020
Przejdź do - Informacja o aktualnych zasadach korzystania z usług Przemyskiej Biblioteki Publicznej w budynku głównym przy ul. Grodzkiej 8 i filii na terenie miasta

Informujemy, że zgodnie z § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej jest możliwe prowadzenie działalności wewnątrz budynku biblioteki, z zastrzeżeniem, że w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki może jednocześnie przebywać nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia.

W związku z tym od 1 grudnia 2020 r. budynek główny Przemyskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grodzkiej 8 oraz filie zostają otwarte dla czytelników.

Godziny pracy PBP:
Budynek główny, ul. Grodzka 8:
poniedziałek - nieczynne
wtorek, środa, czwartek, piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-15.00

Filie na terenie miasta:
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: 10.00-17.00
sobota: nieczynne

Czytaj więcej o: Informacja o aktualnych zasadach korzystania z usług Przemyskiej Biblioteki Publicznej w budynku głównym przy ul. Grodzkiej 8 i filii na terenie miasta

70 gier planszowych ze zbórów Mediateki czeka na wypożyczenie

12 listopada 2020
Przejdź do - 70 gier planszowych ze zbórów Mediateki czeka na wypożyczenie

Kto powiedział, że rozrywka dla dzieci i młodzieży odbywa się głównie w świecie wirtualnym? To, że dzisiaj w dużej mierze w sieci toczy się nasze życie, nie oznacza przecież, że świat analogowy jest już przeżytkiem. Wszelkiego rodzaju gry planszowe i towarzyskie obywają się bez prądu, nie potrzebują nośników elektronicznych i nie powodują wad wzroku. Planszówki to nie tylko rozrywka, ale także wszechstronny rozwój i edukacja oraz dodatkowa możliwość spędzenia wolnego czasu z rodziną.

W Mediatece przemyskiej biblioteki dostępnych jest blisko 70 planszówek, które można wypożyczyć do domu. Wybór jest duży: od gier strategicznych, przez edukacyjne, literackie, historyczne po przygodowe, rodzinne i imprezowe.

Lista gier ze zbiorów biblioteki, które można zarezerwować na stronie „Szukam książki”  

Czytaj więcej o: 70 gier planszowych ze zbórów Mediateki czeka na wypożyczenie

Informacja o czasowym zamknięciu Przemyskiej Biblioteki Publicznej i filii w dniach od 7 do 29 listopada

5 listopada 2020
Przejdź do - Informacja o czasowym zamknięciu Przemyskiej Biblioteki Publicznej i filii w dniach od 7 do 29 listopada

Informujemy, że zgodnie z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej, Przemyska Biblioteka Publiczna i jej filie miejskie od 7 listopada do 29 listopada będą nieczynne dla czytelników.

W wyżej wymienionym terminie nie będą świadczone stacjonarnie usługi dla Czytelników tj.: wypożyczenia, zwroty, udostępnienia zbiorów w wypożyczalniach, czytelniach. Nie będą realizowane rezerwacje i zamówienia zbiorów. Zachęcamy do korzystania z zasobów Przemyskiej Biblioteki Cyfrowej http://pbc.przemysl.pl/dlibra. Informacje na temat księgozbioru będą udostępniane online.

Jednocześnie informujemy, że nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie zbiorów bibliotecznych w czasie zamknięcia agend.

Czytaj więcej o: Informacja o czasowym zamknięciu Przemyskiej Biblioteki Publicznej i filii w dniach od 7 do 29 listopada

Aktualne zasady wypożyczania zbiorów z Mediateki

30 listopada 2020
Przejdź do - Aktualne zasady wypożyczania zbiorów z Mediateki

Przemyska Biblioteka Publiczna informuje, że w związku z obecną sytuacją Mediateka pozostanie nieczynna dla użytkowników korzystających z komputerów i konsoli na miejscu. Natomiast zbiory Mediateki: komiksy, filmy, audiobooki, gry planszowe można wypożyczyć na zewnątrz. Zbiory można zamówić telefonicznie: 16 678 35 82, przez e-mail:  zamowienia@biblioteka.przemysl.pl, oraz przez indywidualne konto użytkownika w systemie bibliotecznym MAK+ lub osobiście w Czytelni Głównej lub Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

Gra „Fifa 21” już dostępna w Mediatece przemyskiej biblioteki

15 października 2020
Przejdź do - Gra „Fifa 21” już dostępna w Mediatece przemyskiej biblioteki

Miło nam poinformować, że w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej dostępna jest już najnowsza wersja popularnej gry – Fifa 21. Wszystkich fanów piłkarskich rozgrywek na konsoli Xbox One zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki przy ul. Grodzkiej 8.

Dyplom dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej za zajęcie II miejsca w konkursie na najciekawsze wydarzenie zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2019

2 października 2020
Przejdź do - Dyplom dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej za zajęcie II miejsca w konkursie na najciekawsze wydarzenie zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2019

Miło nam poinformować, że 29 września br. dotarł do nas dyplom dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej za zajęcie II miejsca w konkursie zorganizowanym przez Podkarpacki Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Przedmiotem oceny konkursowej było najciekawsze wydarzenie zorganizowane w Tygodniu Bibliotek 2019, zgodne z hasłem „#biblioteka”.

Czytaj więcej o: Dyplom dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej za zajęcie II miejsca w konkursie na najciekawsze wydarzenie zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek 2019

Sprawozdania i statuty przemyskich stowarzyszeń oraz organizacji dostępne online

21 września 2020
Przejdź do - Sprawozdania i statuty przemyskich stowarzyszeń oraz organizacji dostępne online

Prezentujemy Państwu linki do sprawozdań i statutów przemyskich stowarzyszeń oraz organizacji, które są dostępne online.

Czytaj więcej o: Sprawozdania i statuty przemyskich stowarzyszeń oraz organizacji dostępne online

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-22
Data publikacji:2015-04-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:38339