Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego

Aktualności

Artykuły

Nowy, podwójny numer „Przemyskiego Przeglądu Kulturalnego" z 2017 roku

19 lutego 2018
Monika Maziarz
Przejdź do - Nowy, podwójny numer „Przemyskiego Przeglądu Kulturalnego" z 2017 roku

Ukazał się kolejny, podwójny numer „Przemyskiego Przeglądu Kulturalnego”, czasopisma wydawanego od 2006 roku przez Przemyską Bibliotekę Publiczną. Przeczytają w nim Państwo o Przemyślu, a więc o tym, co nam bliskie, oraz o tym, co gdzieś na drugim krańcu świata, ale – jak się okaże – nie tak wcale nam odległe.

Czytaj więcej o: Nowy, podwójny numer „Przemyskiego Przeglądu Kulturalnego" z 2017 roku

Zapraszamy na wykład pt. "Nie tylko męska rzecz… Polki z Galicji Wschodniej wobec kwestii odzyskania niepodległości w latach 1914–1918”

17 lutego 2018
Przejdź do - Zapraszamy na wykład pt. "Nie tylko męska rzecz… Polki z Galicji Wschodniej wobec kwestii odzyskania niepodległości w latach 1914–1918”

Przemyska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na wykład dr. hab. Tomasza Pudłockiego z UJ pt. "Nie tylko męska rzecz… Polki z Galicji Wschodniej wobec kwestii odzyskania niepodległości w latach 1914–1918”. Wykład odbędzie się 27 lutego 2018 r. (wtorek), o godz. 17.00 w Czytelni Głównej PBP przy ul. Grodzkiej 8.

Nowe czasopisma w Czytelni Głównej Przemyskiej Biblioteki Publicznej

17 lutego 2018
Przejdź do - Nowe czasopisma w Czytelni Głównej Przemyskiej Biblioteki Publicznej

Uprzejmie informujemy, że w naszej prenumeracie czasopism, dostępnych w Czytelni Głównej, pojawiły się nowe tytuły: „Arcana”, „Auto Motor Sport”, „Biblioteka Publiczna”, „CD Action”, „Kikimora”, „Książki. Magazyn do Czytania”, „Kuchnia", „Moda na Szycie”, „Podkarpacka Historia”, „Piłka Nożna”, „Przekrój”, „Retro”, „Shape”, „Świat Kobiety”, „Well”.  Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w tej ofercie coś dla siebie. Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z wykazem wszystkich czasopism udostępnianych w Czytelni Głównej PBP. Wykaz tytułów czasopism prenumerowanych w 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej

Eskimosi i Burek z podwórka, czyli ferie 2018 w bibliotece

17 lutego 2018
Monika Maziarz
Przejdź do - Eskimosi i Burek z podwórka, czyli ferie 2018 w bibliotece

Ten, kto w czasie ferii wybrał Przemyską Bibliotekę Publiczną, z pewnością się nie zawiódł. Placówka zaoferowała swoim najmłodszym użytkownikom sporo atrakcji, począwszy od przygód w wiosce Eskimosów, przez turniej gier na Xbox One, po spektakl kukiełkowy.

Czytaj więcej o: Eskimosi i Burek z podwórka, czyli ferie 2018 w bibliotece

Zimowy Turniej Gier FIFA 18 na Xbox One

15 lutego 2018
Przejdź do - Zimowy Turniej Gier FIFA 18 na Xbox One

Spore emocje towarzyszyły uczestnikom Zimowego Turnieju Gier FIFA 18 na Xbox One, który odbył się w czasie ferii zimowych, w dniach 6–10 lutego, w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj więcej o: Zimowy Turniej Gier FIFA 18 na Xbox One

"Świat papieru – wybrane techniki papieroplastyczne" – lekcja biblioteczna

13 lutego 2018
Przejdź do - "Świat papieru – wybrane techniki papieroplastyczne" – lekcja biblioteczna

29 stycznia 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się lekcja biblioteczna pt. "Świat papieru – wybrane techniki papieroplastyczne". Wzięli w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Przemyślu w ramach zimowiska szkolnego. W trakcie lekcji dowiedzieli się, skąd pochodzi papier, jak się go wyrabia i jakie jest jego przeznaczenie, a także poznali techniki papieroplastyczne. W praktycznej części zajęć dzieci wykonały „piekło-niebo” metodą origami oraz kartkę okolicznościową techniką iris folding. Na zakończenie spotkania uczyły się robić zwierzątka z balonów. Zajęcia poprowadziła Marta Wajda z PBP.

Konkurs Historyczny „Twierdza Przemyśl”

8 lutego 2018
Przejdź do - Konkurs Historyczny „Twierdza Przemyśl”

Szkoła Podstawowa nr 15 w Przemyślu, Przemyska Biblioteka Publiczna, Archiwum Państwowe w Przemyślu oraz Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu serdecznie zapraszają uczniów klas IV–VII szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych do udziału w Konkursie Historycznym „Twierdza Przemyśl”.  

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia

Czytaj więcej o: Konkurs Historyczny „Twierdza Przemyśl”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-04-22
Data publikacji:2015-04-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:18094