Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Wystawy

Wystawy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wystawa na regale z okazji III Konkursu Plastycznego

6 maja 2019
Przejdź do - Wystawa na regale z okazji III Konkursu Plastycznego

Dział dla Dzieci i Młodzieży Przemyskiej Biblioteki Publicznej zaprasza do obejrzenia wystawy książek „na regale”, na której eksponowane są książki ilustrowane przez Joannę Rusinek.

Czytaj więcej o: Wystawa na regale z okazji III Konkursu Plastycznego

Wystawa na regale z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

11 kwietnia 2019
Przejdź do - Wystawa na regale z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

Dział dla Dzieci i Młodzieży Przemyskiej Biblioteki Publicznej zaprasza do obejrzenia wystawy książek „na regale”, na której eksponowane są baśnie Hansa Christiana Andersena ze zbiorów Działu.

Czytaj więcej o: Wystawa na regale z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

Wystawa na regale z okazji Światowego Dnia Poezji

1 marca 2019
Przejdź do - Wystawa na regale z okazji Światowego Dnia Poezji

Dział dla Dzieci i Młodzieży Przemyskiej Biblioteki Publicznej zaprasza do obejrzenia wystawy książek „na regale”, zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Poezji, święta, które obchodzone jest rokrocznie 21 marca. Wystawa eksponuje tomiki poezji dziecięcej ze zbiorów Działu.

Czytaj więcej o: Wystawa na regale z okazji Światowego Dnia Poezji

Wystawa na regale z okazji Światowego Dnia Kota

4 lutego 2019
Przejdź do - Wystawa na regale z okazji Światowego Dnia Kota

Dział dla Dzieci i Młodzieży Przemyskiej Biblioteki Publicznej zaprasza do obejrzenia wystawy książek „na regale”, zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Kota, święta, które obchodzone jest rokrocznie 17 lutego, w Polsce od 2006 r.

Czytaj więcej o: Wystawa na regale z okazji Światowego Dnia Kota

Otwarcie wystawy „Policja w służbie Niepodległej"

19 lipca 2018
Przejdź do - Otwarcie wystawy „Policja w służbie Niepodległej"

17 lipca 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Policja w służbie Niepodległej”, którą przygotowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wraz z PBP.

Czytaj więcej o: Otwarcie wystawy „Policja w służbie Niepodległej"

Wystawa „Nagroda Literacka Nike. Nominacje 2017”

3 października 2017
Przejdź do - Wystawa „Nagroda Literacka Nike. Nominacje 2017”

Za nami 21 edycja Nagrody Literackiej „Nike”. Tegorocznym laureatem został Cezary Łazarewicz za reportaż Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka (Wydawnictwo Czarne). Autorowi serdecznie gratulujemy, a Państwa zachęcamy do lektury nagrodzonej książki, która dostępna jest w naszych zbiorach. Zapraszamy również do odwiedzenia Czytelni Nowości Wydawniczych (ul. Grodzka 8, budynek A, parter), gdzie do końca października można obejrzeć wystawkę książek nominowanych w tym roku do nagrody i oczywiście wypożyczyć – nie tylko w październiku – te z nich, które wzbudzą Państwa zainteresowanie.

Dwie ekspozycje w jubileusz 70-lecia Przemyskiej Biblioteki Publicznej

4 października 2017
Przejdź do - Dwie ekspozycje w jubileusz 70-lecia Przemyskiej Biblioteki Publicznej

Z okazji 70 rocznicy swojego istnienia Przemyska Biblioteka Publiczna przygotowała dwie wystawy w budynku głównym A przy ul. Grodzkiej 8. Na pierwszej, zorganizowanej w holu na parterze, eksponowane są wydawnictwa i druki ulotne PBP. Znajdziemy tu m.in. kilka numerów kwartalnika „Przemyski Informator Kulturalny” (wydawanego w latach 1995–1999), niektóre edycje kwartalnika „Przemyski Przegląd Kulturalny” (ukazującego się od 2006 r.), pracę zbiorową Z dziejów bibliotek przemyskich (powstałą w 2009 r. z okazji 60-lecia instytucji) oraz przewodnik Przemyśl. Tysiąc lat na styku zachodniego i wschodniego chrześcijaństwa (wydany wraz z Urzędem Miejskim w Przemyślu w 2016 r. dla uczczenia 1050 rocznicy chrztu Polski). Ekspozycja prezentuje ponadto foldery, zaproszenia, katalogi wystaw, ekslibrisy, plakaty, informatory, a także dyplomy informujące o przyznanych bibliotece nagrodach i wyróżnieniach oraz medale.

Druga wystawa, umiejscowiona w korytarzach na pierwszym piętrze, składa się z archiwalnych i współczesnych fotografii dokumentujących działalność kulturalno-oświatową biblioteki w latach 1947–2017. Na czarno-białych i kolorowych zdjęciach zostali uchwyceni m.in. goście spotkań autorskich i konferencji, czytelnicy oraz pracownicy biblioteki.

Dokumenty prezentowane na wystawach stanowią wybór z większej kolekcji znajdującej się w zbiorach biblioteki.

Wszystkich sympatyków Przemyskiej Biblioteki Publicznej serdecznie zapraszamy do zwiedzania ekspozycji. Można to zrobić do końca roku.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-06-06
Data publikacji:2015-06-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5569