Kursy, szkolenia, warsztaty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Cykliczne spotkania Stowarzyszenia „Gry i Fantastyka”

29 lipca 2022
Przejdź do - Cykliczne spotkania Stowarzyszenia „Gry i Fantastyka”

Od kilku lat w Mediatece Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbywają się cykliczne spotkania Stowarzyszenia „Gry i Fantastyka”, tj. przemyskiej organizacji mającej na celu promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Zrzesza ono pasjonatów fantastyki i różnorodnych dziedzin hobbystycznych związanych m.in. z grami planszowymi, kinem, komiksem, survivalem, sztukami walki czy rysunkiem.

Czytaj więcej o: Cykliczne spotkania Stowarzyszenia „Gry i Fantastyka”

Warszaty online z zakresu kompetencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży

16 kwietnia 2021
Przejdź do - Warszaty online z zakresu kompetencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży

Przemyska Biblioteka Publiczna od stycznia 2021 r. bierze udział w projekcie realizowanym przez Fundację VCC „Cyfrowe GOK-i w podregionie przemyskim”. W jego ramach pozyskała pięć laptopów z oprogramowaniem niezbędnym do realizacji zajęć w formie online. Projekt obejmował również warsztaty kompetencji cyfrowych dla pracownika biblioteki w wymiarze 60 godzin lekcyjnych.

Czytaj więcej o: Warszaty online z zakresu kompetencji cyfrowych dla dzieci i młodzieży

„Czytniki i e-booki w bibliotece – strategia budowania i wdrażania usługi” – szkolenie online dla bibliotekarzy

18 marca 2021
Przejdź do - „Czytniki i e-booki w bibliotece – strategia budowania i wdrażania usługi” – szkolenie online dla bibliotekarzy

Od dłuższego już czasu obserwujemy ogromny rozwój technologii informatycznych. Jest on zauważalny w niemal każdej dziedzinie życia, także w działalności bibliotek i wydawnictw oraz w szeroko pojętym czytelnictwie. Oto bowiem obok książek tradycyjnych, papierowych, istnieją już książki elektroniczne, tzw. e-booki. Są one dostępne na specjalnych platformach internetowych, najczęściej odpłatnie, ale do wielu z nich można uzyskać bezpłatny dostęp za pośrednictwem bibliotek.

Czytaj więcej o: „Czytniki i e-booki w bibliotece – strategia budowania i wdrażania usługi” – szkolenie online dla bibliotekarzy

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach online z zakresu kompetencji cyfrowych

22 lutego 2021
Przejdź do - Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach online z zakresu kompetencji cyfrowych

Przemyska Biblioteka Publiczna i Fundacja VCC zapraszają dzieci i młodzież w wieku 10–18 lat do udziału w warsztatach online z zakresu kompetencji cyfrowych.

Czytaj więcej o: Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach online z zakresu kompetencji cyfrowych

Spotkania Klubu Młodego Programisty

9 października 2019
Przejdź do - Spotkania Klubu Młodego Programisty

24 września 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej rozpoczął swoją działalność Klub Młodego Programisty, w którym odbywają się cykliczne warsztaty z nauką programowania dla dzieci. Jest to element projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Czytaj więcej o: Spotkania Klubu Młodego Programisty

„Warto jest mówić do rzeczy, ale dobrze jest też mówić do ludzi” – warsztaty kultury żywego słowa z lektorką Malwiną Kożurno w ramach Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

18 maja 2019
Przejdź do - „Warto jest mówić do rzeczy, ale dobrze jest też mówić do ludzi” – warsztaty kultury żywego słowa z lektorką Malwiną Kożurno w ramach Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

O tym, jak usprawniać aparat mowy i dbać o kulturę wypowiedzi, dowiedzieli się 14 maja 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej dorośli uczestnicy warsztatów poprowadzonych przez zawodową lektorkę Malwinę Kożurno. Warsztaty były jednym z wydarzeń Festiwalu Książki „Między pokoleniami”.

Czytaj więcej o: „Warto jest mówić do rzeczy, ale dobrze jest też mówić do ludzi” – warsztaty kultury żywego słowa z lektorką Malwiną Kożurno w ramach Festiwalu Książki „Między pokoleniami”

Szkolenie dla bibliotekarzy „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym”

30 stycznia 2019
Przejdź do - Szkolenie dla bibliotekarzy „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym”

23 stycznia 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy PBP oraz gminnych bibliotek publicznych w powiecie przemyskim pt. „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym”. Szkolenie poprowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Czytaj więcej o: Szkolenie dla bibliotekarzy „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym”

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-10
Data publikacji:2018-07-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:6630