Jesteś tutaj: Start / Wydawnictwa PBP

Wydawnictwa PBP

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przemyśl. Tysiąc lat na styku zachodniego i wschodniego chrześcijaństwa. Przewodnik

21 czerwca 2016
Przejdź do - Przemyśl. Tysiąc lat na styku zachodniego i wschodniego chrześcijaństwa. Przewodnik

Przemyśl. Tysiąc lat na styku zachodniego i wschodniego chrześcijaństwa. Przewodnik / red. Grzegorz Klebowicz. - Przemyśl: Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego ; Urząd Miejski w Przemyślu, 2016.

Przemyśl. Tysiąc lat na styku zachodniego i wschodniego chrześcijaństwa. Przewodnik  to wspólna inicjatywa wydawnicza Przemyskiej Biblioteki Publicznej i Urzędu Miejskiego w Przemyślu, podjęta z okazji ogólnopolskich obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski. Przewodnik, opracowany przez zesół doświadczonych znawców tematu, adresowany jest zarówno do turystów, którzy chcą poznać zabytki Przemyśla, jak również do mieszkańców miasta. Tym bardziej, że proponowana trasa spacerowa prowadzi przez najważniejsze miejsca związane z dziedzictwem kultury chrześcijańskiej miasta. Publikacja uwzględnia najstarsze obiekty związane z chrześcijaństwem zachowane w formie reliktów oraz wskazuje na te, które przez zmianę przeznaczenia otrzymały nowy wizerunek. Zwięzłe opisy zabytków opatrzone zostały informacjami o instytucjach, postaciach i wydarzeniach istotnych dla dziejów miasta. Całośc dopełnia bogaty materiał ilustracyjny.

Przewodnik można nabyć od 22 czerwca 2016 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej, ul. Grodzka 8 w  Czytelni Prasy Regionalnej i Nowości Wydawniczych oraz w Dziale Księgowości, cena 10 zł.

Informacja o dystrybucji - tel. 16 6751675 w. 549, 546.

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-21
Data publikacji:2016-06-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1406