Przedszkole

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Oferta edukacyjna Przemyskiej Biblioteki Publicznej dla przedszkoli

 • TROPEM KSIĄŻEK. POZNAJEMY BIBLIOTEKĘ
  W trakcie zajęć dzieci dowiadują się, w jaki sposób można zostać czytelnikiem. Poznają zasady wypożyczania i udostępniania księgozbioru i innych zbiorów Działu dla Dzieci i Młodzieży. Zajęcia dostosowywane są do kategorii wiekowych uczniów.

 • TROPEM PLANSZÓWEK – ZAJĘCIA EDUKACYJNO-ANIMACYJNE
  Podczas zajęć dzieci oglądają gry planszowe, logiczne i zręcznościowe ze zbioru Działu dla Dzieci i Młodzieży, dostosowane do swojego wieku. Poznają zasady obowiązujące w poszczególnych grach i biorą udział w turnieju.
 • POGOTOWIE LITERACKIE – ZAJĘCIA Z ELEMENTAMI BIBLIOTERAPII PROMUJĄCE CZYTANIE
  Zajęcia czytelnicze, podczas których podkreślana jest ważna rola książek w życiu każdego dziecka oraz ich właściwości terapeutyczne. Dzieci przechodzą bajkowe badanie wzroku oraz otrzymują recepty z zaleceniami dotyczącymi czytania książek.  Poznają „leki z biblioteki”, czyli różne książki z bibliotecznego księgozbioru, rozmawiają na temat poszanowania książek i wykonują zakładkę do książki.
 • OPOWIEŚĆ O GRUFFALO – ZAJĘCIA CZYTELNICZE Z WYKORZYSTANIEM TEATRZYKU STOLIKOWEGO
  Zajęcia prowadzone na podstawie książki Julii Donaldson „Gruffalo”, uznanej za światowy bestseller, na język polski przetłumaczonej przez Michała Rusinka. Dzieci w trakcie zajęć: szukają tropów zwierząt, słuchają historii małej, sprytnej Myszki, która przechytrzyła wszystkie zwierzęta i strasznego Gruffala. Ponadto biorą udział w teatrzyku stolikowym i wykonują prace plastyczne. Celem zajęć jest pokazanie, że nie trzeba być wielkim i silnym, aby poradzić sobie w trudnej sytuacji.
 • KRASNOLUDKI SĄ NA ŚWIECIE! – ZAJĘCIA CZYTELNICZE
  W trakcie zajęć dzieci poznają teksty literackie poświęcone krasnoludkom. Uczestniczą w zabawach ruchowych, poznają piosenki, odgadują zagadki, biorą udział w quizach oraz wykonują prace plastyczne.
 • MAGICZNA SKRZYNKO, OTWÓRZ SIĘ. KSIĄŻKI KAMISHIBAI – ZAJĘCIA CZYTELNICZE
  Podczas spotkania prezentowane są wybrane teksty bajek: „Legenda o Smoku Wawelskim”, „Szukając Marudka”, „Kotka Milusia”, „O Panach Palcach”, „Czułość”, „Rower Walentynki”, „Mój przyjaciel Kemushi”, „Legenda o Skarbniku”. Uczniowie podczas zajęć: poznają historię teatru kamishibai, słuchają tekstu wybranej bajki, uczestniczą w dyskusji na temat przeczytanego tekstu, wykonują pracę plastyczną lub zakładkę do książki albo miniteatrzyk kamishibai.
 • KOSZYCZEK CZERWONEGO KAPTURKA – ZAJĘCIA EDUKACYJNO-CZYTELNICZE
  Uczestnicy zajęć poznają postać Czerwonego Kapturka na podstawie różnych wydań baśni oraz z wykorzystaniem quiet book (książka filcowa). Dzieci podczas zajęć: doskonalą umiejętność słuchania dłuższego tekstu ze zrozumieniem, biorą udział w zabawach ruchowych, ilustrują ruchem tekst piosenki, odgrywają scenki i wykonują prace plastyczne związane z tekstem utworu, rozpoznają i nazywają kolory, odgadują przedmioty za pomocą zmysłu dotyku.
 • OTO JEST LONDYN – EDUKACYJNE PODRÓŻE Z MISIEM PADDINGTONEM
  Londyn jest dla jednych celem turystycznych wypraw, dla innych miejscem, gdzie za pracą wyjechali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną książki o Londynie typu pop-up, z których „wyskakuje” miasto, dzieci poznają jego zabytki i mieszkańców. Uczestnicy zajęć odbędą więc podróż do jednej z najpiękniejszych stolic europejskich, a przewodnikiem będzie uroczy miś Paddington. W trakcie zajęć powtarzane będą słówka z języka angielskiego oraz powstanie praca plastyczna związana z symbolicznym londyńskim czerwonym autobusem.

 • PORADY NA UKŁADY, CZYLI O CZĘŚCIACH CIAŁA CZŁOWIEKA – ZAJĘCIA EDUKACYJNO-CZYTELNICZE
  Zajęcia oparte na książkach i grach dla dzieci poświęconych anatomii i fizjologii człowieka. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się m.in.: jakie są nazwy kości i narządów człowieka, dlaczego okulista zajmuje się chorobami oczu, jak rozpoznajemy smaki oraz dlaczego trzeba się odżywiać.

 • BARWY NASZYCH EMOCJI Z KOLOROWYM POTWOREM – ROZMOWY O EMOCJACH
  Zajęcia oparte na książce „Kolorowy potwór. Książka Pop-up”. Książka ta pozwala dzieciom poznać: radość, smutek, złość, strach, spokój i miłość. W trakcie zajęć porządkowany jest emocjonalny bałagan w głowie potworka. Dzięki sympatycznej postaci potworka oraz zastosowaniu różnych kolorów łatwiej jest dzieciom poznawać i nazywać emocje. Aby utrwalić temat, dzieci biorą udział w zabawach, tworzą swoje potworki, układają potworne puzzle itp.
 • ZACZYTANI Z TABLETAMI. PODRÓŻE Z KSIĄŻKAMI REPORTERKI NELI – ZAJĘCIA EDUKACYJNO-CZYTELNICZE
  Zajęcia prowadzone na kanwie książek podróżniczych, których autorką i bohaterką jest Nela. Podczas zajęć mała reporterka Nela towarzyszy uczniom w odkrywaniu podwodnego świata mórz i oceanów. Mali odkrywcy poznają m.in. znaki nurkowe ułatwiające sprawną komunikację pod wodą. Na zajęciach wykorzystywany jest tablet i aplikacja See More.
 • CZEŚĆ! TO JA, HANS HASE. POZNAJEMY PRZYJACIELA Z NIEMIEC (HALLO! ICH BIN HANS HASE) – ZAJĘCIA EDUKACYJNO-ANIMACYJNE Z ELEMENTAMI JĘZYKA NIEMIECKIEGO
  Zajęcia prowadzone są za pomocą pluszowej pacynki – zająca Hansa Hase. Dzieci uczą się, jak poprawnie przywitać się po niemiecku. Rozmawiają o rodzinie, poznają i powtarzają słownictwo z tego zakresu. W drugiej części zajęć dzieci wykonują pracę plastyczną, słuchają niemieckich piosenek. Na koniec uczestniczą w zabawie ruchowej z balonem w celu utrwalenia nowych słówek.

 • SPOTKANIE Z BARDZO GŁODNĄ GĄSIENICĄ (DIE KLEINE RAUPE NIMMERSTATT VON ERIC CARLE) – ZAJĘCIA EDUKACYJNO-ANIMACYJNE Z ELEMENTAMI JĘZYKA NIEMIECKIEGO
  W trakcie zajęć uczestnicy słuchają historii o małej gąsienicy, która wędruje w poszukiwaniu smakołyków. Po wspólnym czytaniu dzieci próbują nazwać po niemiecku produkty spożywcze, które wystąpiły w opowiadaniu. Ponadto uczestnicy zajęć utrwalają słownictwo z zakresu nazw: owoców, liczb, dni tygodnia. W trakcie zajęć dzieci uczestniczą w zabawach, słuchają piosenek, tańczą i przebierają się za gąsienicę.

 • ZAJĄC HANS HASE I ZWIERZĘTA (HANS HASE UND SEINE FREUNDE) – ZAJĘCIA EDUKACYJNO-ANIMACYJNE Z ELEMENTAMI JĘZYKA NIEMIECKIEGO
  Zajęcia prowadzone za pomocą pluszowej pacynki – królika o imieniu Hans Hase. Królik przedstawia dzieciom swoich czworonożnych przyjaciół. Dzieci w trakcie zajęć poznają i powtarzają nazwy zwierząt, po wysłuchaniu piosenki odgadują odgłosy zwierząt. Wykonują prace plastyczne: czworonogi na patyczkach, które następnie kolorują i wycinają według wzoru. Na zakończenie odbywa się pogadanka na temat zwierząt domowych i próba nazwania ich po niemiecku.

Czas trwania zajęć: 60 minut.

Na zajęcia edukacyjne można umawiać się od wtorku do piątku w godz. 9.00–15.00 pod numerem telefonu 16 678 35 82 lub 16 678 62 87.

Zachęcamy do obejrzenia filmu „Oferta edukacyjno-kulturalna Przemyskiej Biblioteki Publicznej skierowana do dzieci i młodzieży”.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-19
Data publikacji:2019-09-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:5817