Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

DKK poleca poruszającą powieść Josteina Gaardera pt. „W sam raz. Krótka opowieść o prawie wszystkim”

11 października 2022
Przejdź do - DKK poleca  poruszającą powieść Josteina Gaardera pt. „W sam raz. Krótka opowieść o prawie wszystkim”

26 września w Czytelni Głównej PBP odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lekturą, o której dyskutowano była powieść norweskiego pisarza Josteina Gaardera pt. „W sam raz. Krótka opowieść o prawie wszystkim”. Pisarz jest autorem popularnych powieści dla młodzieży i dorosłych, a międzynarodowe zainteresowanie zyskał  w 1991 r. wydając wprowadzenie do filozofii dla młodzieży pt. „Świat Zofii”.

Czytaj więcej o: DKK poleca poruszającą powieść Josteina Gaardera pt. „W sam raz. Krótka opowieść o prawie wszystkim”

DKK poleca pierwszą biografię najważniejszego polskiego dzieła sztuki - Katarzyna Bik „Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem”

16 sierpnia 2022
Przejdź do - DKK poleca pierwszą biografię najważniejszego polskiego dzieła sztuki - Katarzyna Bik „Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem”

6 czerwca br. po raz kolejny odbyło się w Czytelni Głównej PBP spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawiano książkę „Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem”, autorstwa Katarzyny Bik – historyk sztuki, dziennikarki, od wielu lat pracującej w Muzeum Narodowym w Krakowie, uznawanej za najważniejszą „damolożkę” w Polsce.

Czytaj więcej o: DKK poleca pierwszą biografię najważniejszego polskiego dzieła sztuki - Katarzyna Bik „Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem”

Dyskusyjny Klub Książki poleca powieść Jessie Burton pt. „Muza”

2 czerwca 2022
Przejdź do - Dyskusyjny Klub Książki poleca powieść Jessie Burton pt. „Muza”

2 maja 2022 r. w Czytelni Głównej przemyskiej biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano o powieści brytyjskiej pisarki Jessie Burton pt. „Muza”.

Czytaj więcej o: Dyskusyjny Klub Książki poleca powieść Jessie Burton pt. „Muza”

Dyskusyjny Klub Książki poleca: Angelika Kuźniak „Boznańska. Non finito”

5 kwietnia 2022
Przejdź do - Dyskusyjny Klub Książki poleca: Angelika Kuźniak „Boznańska. Non finito”

21 marca 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawiano biografię najwybitniejszej polskiej malarki okresu Młodej Polski - Olgi Boznańskiej. Autorką książki „Boznańska. Non finito” jest znana biografka i reporterka Angelika Kuźniak. Pisarka w 2017 roku gościła w przemyskiej bibliotece na spotkaniu autorskim, podczas którego powiedziała, że pisanie biografii to dla mnie spotkanie z drugim człowiekiem.

Czytaj więcej o: Dyskusyjny Klub Książki poleca: Angelika Kuźniak „Boznańska. Non finito”

Dyskusyjny Klub Książki poleca: David Attenborough – „Życie na naszej planecie. Moja historia, wasza przyszłość”

15 stycznia 2022
Przejdź do - Dyskusyjny Klub Książki poleca: David Attenborough – „Życie na naszej planecie. Moja historia, wasza przyszłość”

13 grudnia 2021 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego dyskutowano o najnowszej publikacji Davida Attenborough pt. „Życie na naszej planecie”.

Czytaj więcej o: Dyskusyjny Klub Książki poleca: David Attenborough – „Życie na naszej planecie. Moja historia, wasza przyszłość”

Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

26 listopada 2021
Przejdź do - Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

25 października 2021 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się 93 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, który w bieżącym roku obchodzi 10-lecie działalności.

Czytaj więcej o: Jubileuszowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

„Światło ukryte w mroku” - powieść oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich lekturą Dyskusyjnego Klubu Książki

13 października 2020
Przejdź do - „Światło ukryte w mroku” - powieść oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich lekturą Dyskusyjnego Klubu Książki

28 września br. w Czytelni Głównej odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego omawiano wydaną w tym roku powieść Sharon Cameron „Światło ukryte w mroku”.

Jest to przejmująca powieść oparta na prawdziwej, rozgrywającej się w Przemyślu, historii sióstr Podgórskich – Heleny i Stefanii, które podczas II wojny światowej ocaliły trzynaścioro Żydów, ukrywając ich na poddaszu własnego domu przy ul. Tatarskiej 3.

Czytaj więcej o: „Światło ukryte w mroku” - powieść oparta na prawdziwej historii sióstr Podgórskich lekturą Dyskusyjnego Klubu Książki

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-02-03
Data publikacji:2017-02-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:12309