Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Biogram Ewy Lis w szesnastym tomie z serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych” pt. „Zostawili swój ślad… Bibliotekarze zmarli w latach 2011 - 2018"

13 lipca 2019
Przejdź do - Biogram Ewy Lis w szesnastym tomie z serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych” pt. „Zostawili swój ślad… Bibliotekarze zmarli w latach 2011 - 2018"

W szesnastym tomie serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych” pt. „Zostawili swój ślad… Bibliotekarze zmarli w latach 2011-2018", wydanym przez Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne SBP zamieszczony został  biogram Ewy Lis, autorstwa Katarzyny Bednarz-Soi.
Publikacja obejmuje biogramy dziewiętnastu osób zasłużonych w skali kraju lub regionu. Byli to bibliotekarze, którzy w trudnych warunkach starali się, w miarę swoich możliwości, zdobyć odpowiednie kwalifikacje, aby modernizować swoje miejsca pracy. Korzystając z zasadniczych zmian społeczno-politycznych, przeprowadzali biblioteki przez skomplikowany okres transformacji ustrojowej.

Czytaj więcej o: Biogram Ewy Lis w szesnastym tomie z serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych” pt. „Zostawili swój ślad… Bibliotekarze zmarli w latach 2011 - 2018"

Katarzyna Bednarz-Soja z PBP Podkarpackim Bibliotekarzem Roku 2018

29 maja 2019
Przejdź do - Katarzyna Bednarz-Soja z PBP Podkarpackim Bibliotekarzem Roku 2018

Bardzo miło nam poinformować, że Katarzyna Bednarz-Soja, kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego oraz Działu dla Dzieci i Młodzieży Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego, została wybrana Podkarpackim Bibliotekarzem Roku 2018.

 

Czytaj więcej o: Katarzyna Bednarz-Soja z PBP Podkarpackim Bibliotekarzem Roku 2018

„Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym” - kolejne szkolenie z cyklu „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”

1 marca 2019
Przejdź do - „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym” - kolejne szkolenie z cyklu „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”

23 stycznia 2019 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie, w którym uczestniczyli bibliotekarze przemyskiej biblioteki oraz gminnych bibliotek publicznych w powiecie przemyskim pt. „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym”. Szkolenie poprowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 

Czytaj więcej o: „Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym” - kolejne szkolenie z cyklu „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”

Szkolenie „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”

27 września 2018
Przejdź do - Szkolenie „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”

10 września 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie pn. „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”, które było wspólną inicjatywą Przemyskiej Biblioteki Publicznej i przemyskiego Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, skierowaną do bibliotekarzy z gminnych bibliotek publicznych powiatu przemyskiego i bibliotekarzy członków SBP Oddziału w Przemyślu.

Czytaj więcej o: Szkolenie „Bibliotekarze – Aktywni – Kreatywni”

Wyniki konkursu na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK 2017

27 września 2017

W 2017 roku w organizowanym w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK 2017 konkursie na najciekawsze wydarzenie realizowane w bibliotece,  Zarząd Okręgu SBP w Rzeszowie przyznał  II MIEJSCE Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Przybosia w Przeworsku.

Serdecznie gratulujemy.

Wyjazd integracyjno - studyjny bibliotekarzy przemyskiego Oddzału SBP

2 listopada 2016
Przejdź do - Wyjazd integracyjno - studyjny bibliotekarzy przemyskiego Oddzału SBP

W dniach  23 - 25 września 2016 r.  przemyski Oddział SBP  wraz z Przemyską Biblioteką Publiczną zorganizował wyjazd integracyjno - studyjny. W pierwszym dniu wycieczki bibliotekarze zwiedzili Klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie.  Odwiedzili również ciekawe miesca na Dolnym Śląsku: w Wałbrzychu poznali historię Zamku Książ, zwiedzając trasę "Od Piastów do tajemnic II wojny światowej", natomiast w Złotym Stoku zgłębili tajemnice kopalni złota. Drugi dzień wyjazdu koncentrował się na zwiedzaniu Wrocławia: Muzeum Miejskiego, Panoramy Racławickiej, ZOO z Afykarium. Bibliotekarze odwiedzili również  Miejską Bibliotekę Publiczną Filię nr 29 we Wrocławiu. W trzecim dniu wyjazdu, w Wieliczce zwiedzili główny podziemny szlak Kopalni Soli "Wieliczka".

Konkurs na najciekawsze wydarzenie Tygodnia Bibliotek 2016

21 września 2016

Zarząd Okręgu SBP w Rzeszowie ogłosił wyniki Konkursu na najciekawsze wydarzenie Tygodnia Bibliotek 2016. Przedmiotem oceny było jedno, najciekawsze wydarzenie realizowane w bibliotece, zgodne z hasłem tegorocznego  Tygodnia - "Biblioteka inspiruje”.
Laureatami konkursu zostały biblioteki przemyskiego Oddziału SBP.
I miejsce zajęła Miejska Biblioteka Publiczna  im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu
II miejsce przyznano Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-09-18
Data publikacji:2015-09-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:3559