Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„Dostępność cyfrowa, architektoniczna i kulturalno-informacyjna bibliotek dla osób z niepełnosprawnościami” – szkolenie dla bibliotekarzy przemyskiego Oddziału SBP

16 sierpnia 2023
Przejdź do - „Dostępność cyfrowa, architektoniczna i kulturalno-informacyjna bibliotek dla osób z niepełnosprawnościami” – szkolenie dla bibliotekarzy przemyskiego Oddziału SBP

26 czerwca 2023 r. odbyło się szkolenie on-line „Dostępność cyfrowa, architektoniczna i kulturalno-informacyjna bibliotek dla osób z niepełno sprawnościami”, które zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Przemyślu oraz Przemyską Bibliotekę Publiczną. W szkoleniu udział wzięło 14 bibliotekarzy z bibliotek publicznych: Przemyskiej Biblioteki Publicznej oraz bibliotek miejskich w: Jarosławiu, Cieszanowie i Przeworsku.

Czytaj więcej o: „Dostępność cyfrowa, architektoniczna i kulturalno-informacyjna bibliotek dla osób z niepełnosprawnościami” – szkolenie dla bibliotekarzy przemyskiego Oddziału SBP

Wycieczka bibliotekarzy przemyskiego Oddziału do Czech

27 października 2022
Przejdź do - Wycieczka bibliotekarzy przemyskiego Oddziału do Czech

W dniach 15-18 września 2022 r. bibliotekarze przemyskiego Oddziału SBP przebywali na wycieczce w Czechach,  zorganizowanej wspólnie z Przemyską Biblioteką Publiczną.

W pierwszym dniu wyjazdu zwiedzili zabytkowe miasto Ołomuniec, obejrzeli m.in. zabytki starego miasta: Kolumnę św. Trójcy, Kościół św. Maurycego, urokliwe średniowieczne kamieniczki i fontanny.

W drugim dniu wyjazdu zwiedzili z miejscowym przewodnikiem Pragę, dzielnicę Mała Strona z Hradczanami, m.in. jedną z najpiękniejszych historycznych bibliotek na świecie Bibliotekę Klasztoru na Strachowie. Obejrzeli zabytki barokowej dzielnicy Mała Strana. Bibliotekarze odwiedzili również Bibliotekę Miejską w Pradze, gdzie znajduje się ciekawa instalacja z książek. W jej wnętrzu zamontowano lustro, co daje niesamowite odczucie, gdy spogląda się w dół.

Czytaj więcej o: Wycieczka bibliotekarzy przemyskiego Oddziału do Czech

Szkolenie dla bibliotekarzy „Czytniki i e-booki w bibliotece – strategia budowania i wdrażania usługi”

22 kwietnia 2021
Przejdź do -  Szkolenie dla bibliotekarzy „Czytniki i e-booki w bibliotece – strategia budowania i wdrażania usługi”

Od dłuższego już czasu obserwujemy ogromny rozwój technologii informatycznych. Jest on zauważalny w niemal każdej dziedzinie życia, także w działalności bibliotek i wydawnictw oraz w szeroko pojętym czytelnictwie. Oto bowiem obok książek tradycyjnych, papierowych, istnieją już książki elektroniczne, tzw. e-booki. Są one dostępne na specjalnych platformach internetowych, najczęściej odpłatnie, ale do wielu z nich można uzyskać bezpłatny dostęp za pośrednictwem bibliotek.

Czytaj więcej o: Szkolenie dla bibliotekarzy „Czytniki i e-booki w bibliotece – strategia budowania i wdrażania usługi”

I miesce dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej w konkursie wojewódzkim

31 grudnia 2020
Przejdź do - I miesce dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej w konkursie wojewódzkim

Bardzo miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego zajęła I miejsce w konkursie na najciekawsze wydarzenie dla młodych czytelników realizowane przez Internet w ramach Tygodnia Bibliotek 2020, który przebiegał pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”.

Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie.

Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie i serdecznie gratulujemy zdobywcy II miejsca, którym jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli.  

Link do informacji o wynikach konkursu na stronie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Biblioteki przemyskiego Oddziału SBP wśród laureatów podkarpackiego konkursu na najciekawsze wydarzenie zorganizowane w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK 2019

1 października 2019
Przejdź do - Biblioteki przemyskiego Oddziału SBP wśród laureatów podkarpackiego konkursu na najciekawsze wydarzenie zorganizowane  w ramach TYGODNIA BIBLIOTEK 2019

Miło man poinformować, że dwie biblioteki Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Przemyślu zostały laureatami konkursu zorganizowanego przez Podkarpacki Okręg SBP. Przedmiotem oceny konkursowej było najciekawsze wydarzenie zrealizowane w placówkach w Tygodniu Bibliotek 2019.

Zarząd Okręgu SBP w Rzeszowie przyznał:  II miejsce Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego, natomiast III miejsce Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Przybosia w Przeworsku.

Nagrodzonym bibliotekom serdecznie gratulujemy!

Wyjazd studyjno-integracyjny bibliotekarzy przemyskiego Oddziału SBP

24 września 2019
Przejdź do -  Wyjazd studyjno-integracyjny bibliotekarzy przemyskiego Oddziału SBP

21-22 września br. Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Przemyślu wraz z Przemyską Biblioteką Publiczną zorganizował dwudniowy wyjazd studyjno-integracyjny. W pierwszym dniu wycieczki bibliotekarze zwiedzili z przewodnikiem Państwowe Muzeum na Majdanku, które znajduje się na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego.

Czytaj więcej o: Wyjazd studyjno-integracyjny bibliotekarzy przemyskiego Oddziału SBP

Biogram Ewy Lis w szesnastym tomie z serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych” pt. „Zostawili swój ślad… Bibliotekarze zmarli w latach 2011 - 2018"

13 lipca 2019
Przejdź do - Biogram Ewy Lis w szesnastym tomie z serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych” pt. „Zostawili swój ślad… Bibliotekarze zmarli w latach 2011 - 2018"

W szesnastym tomie serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych” pt. „Zostawili swój ślad… Bibliotekarze zmarli w latach 2011-2018", wydanym przez Wydawnictwo Naukowe i Edukacyjne SBP zamieszczony został  biogram Ewy Lis, autorstwa Katarzyny Bednarz-Soi.
Publikacja obejmuje biogramy dziewiętnastu osób zasłużonych w skali kraju lub regionu. Byli to bibliotekarze, którzy w trudnych warunkach starali się, w miarę swoich możliwości, zdobyć odpowiednie kwalifikacje, aby modernizować swoje miejsca pracy. Korzystając z zasadniczych zmian społeczno-politycznych, przeprowadzali biblioteki przez skomplikowany okres transformacji ustrojowej.

Czytaj więcej o: Biogram Ewy Lis w szesnastym tomie z serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych” pt. „Zostawili swój ślad… Bibliotekarze zmarli w latach 2011 - 2018"

Katarzyna Bednarz-Soja z PBP Podkarpackim Bibliotekarzem Roku 2018

29 maja 2019
Przejdź do - Katarzyna Bednarz-Soja z PBP Podkarpackim Bibliotekarzem Roku 2018

Bardzo miło nam poinformować, że Katarzyna Bednarz-Soja, kierownik Działu Informacyjno-Bibliograficznego oraz Działu dla Dzieci i Młodzieży Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego, została wybrana Podkarpackim Bibliotekarzem Roku 2018.

 

Czytaj więcej o: Katarzyna Bednarz-Soja z PBP Podkarpackim Bibliotekarzem Roku 2018

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-09-18
Data publikacji:2015-09-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:11700