Dotacja MKiDN w ramach programu „Promocja czytelnictwa” dla Przemyskiej Biblioteki Publicznej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 marca 2020

Bardzo miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 7310 zł w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na realizację zadania pn. „II Festiwal Książki „Między pokoleniami”.

Celem programu „Promocja czytelnictwa” jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.

Założeniem II Festiwalu Książki „Między pokoleniami”, który odbędzie się w maju br., jest rozbudzenie potrzeb literackich i podniesienie kompetencji czytelniczych poprzez promocję wartościowej literatury dla dzieci i dorosłych, a także integracja pokolenia dziadków i wnuków. W tym celu zostaną zorganizowane spotkania z pisarzami dla dzieci i dorosłych, warsztaty z ilustratorem oraz zajęcia edukacyjne, czytelnicze i animacyjne pn. „Kiermasz Bajkowej Wyobraźni”. Wydarzeniami współtworzącymi Festiwal będą także konkursy: fotograficzny dla młodzieży „Książka w rodzinie” i plastyczny dla dzieci „Czarodzieje dziecięcej wyobraźni". Obejmie on ponadto konkurs literacki „List do wnuka” oraz wystawę pt. „Ilustracja w książkach dla dzieci – wczoraj i dziś” w ramach integracji międzypokoleniowej. W programie Festiwalu znajdzie się również kiermasz książki, będący jednym z elementów współpracy biblioteki z wydawnictwami.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-06
Data publikacji:2020-03-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:389